Musiał w Łęcznej, Gil w Krakowie

Tomasz Musiał z Krakowa poprowadzi mecz Górnika Łęczna z Górnikiem Zabrze. Eksportowa trójka z Lublina pojedzie zaś na jeden z ciekawszych pojedynków całej 21. kolejki T-Mobile Ekstraklasy.

Tomasz Musiał – jak pisaliśmy już przy okazji poprzedniego meczu Górnika Łęczna z jego udziałem – jest uznawany przez tak zwanych ekspertów za najlepszego sędziego w lidze, czego nie podzielają jednak osoby znające się na sędziowaniu, od Zbiginewa Przesmyckiego, szefa Kolegium Sędziów PZPN zaczynając, na szefach sędziów UEFA kończąc. Syn Adama Musiała poprowadzi teraz potyczkę dwóch Górników – łęczyńskiego i Górnika Zabrze.

34-letni rozjemca, obchodzący dziś urodziny, już po raz czwarty w bieżących rozgrywkach ,,zagwiżdże” zabrzanom, którzy nie mają z tym sędzią najlepszych wspomnień – raz zremisowali, a dwukrotnie przegrali prowadzone przez niego spotkania. Musiał sędziował także mecz łęcznian z Lechią Gdańsk, który zakończył się podziałem punktów.

Paweł Gil (na zdjęciu) jako główny, Piotr Sadczuk Marcin Borkowski jako asystenci – tej trójki nikomu nie trzeba przedstawiać – bardzo często są oni obsadzani na hitowe mecze T-Mobile Ekstraklasy i nie inaczej będzie tym razem – pojadą bowiem do Krakowa, gdzie Wisła podejmie Pogoń Szczecin. Jako sędzia techniczny naszą eksportową trójkę wspomoże pierwszoligowy arbiter z Lublina Mateusz Złotnicki.

Skrócona obsada sędziowska meczów 21. kolejki T-Mobile Ekstraklasy:

20.02, 20:30: Wisła Kraków – Pogoń Szczecin

Sędzia główny: Paweł Gil
Sędzia asystent 1: Piotr Sadczuk
Sędzia asystent 2: Marcin Borkowski
Sędzia techniczny: Mateusz Złotnicki (wszyscy Lubelski ZPN)

21.02, 15:30: Górnik Łęczna – Górnik Zabrze

Sędzia główny: Tomasz Musiał
Sędzia asystent 1: Sebastian Mucha
Sędzia asystent 2: Jakub Ślusarski (wszyscy Małopolski ZPN)
Sędzia techniczny: Łukasz Szczech – Mazowiecki ZPN