Myśliwy upolował Orlęta

Myśliwy upolował Orlęta

W pierwszej rewanżowej kolejce rozgrywek grupy IV III ligi zmierzyły się ze sobą Orlęta Radzyń Podlaski i Hetman Zamość, odpowiednio szesnasty i czternasty zespół w tabeli. Z racji na okupowane pozycje, był to mecz za sześć punktów. Zwycięstwo pozwoliłby tym pierwszym przełamać serię trzech porażek z rzędu, zrównać się punktami z przeciwnikiem i wydostać ze strefy spadkowej. Natomiast dla tych drugich była to okazja do złapania oddechu i oddalenia się od czerwonej kreski. Pierwsza połowa była dość wyrównana, gdyż obie strony szukały swoich szans pod bramką rywali. Temperatura spotkania wzrosła po kwadransie gry. W zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Rafał Nowak i wyprowadził Orlęta na prowadzenie. Goście domagali się innej decyzji od arbitra, uważając, że w tym przypadku faulowany był Przemysław Żmuda. Chwilę przed zejściem na przerwę miała miejsce kolejna kontrowersja. Zawodnik gospodarzy zagrał ręką we własnym polu karnym, lecz arbiter nie zdecydował się wskazać na wapno. Po zmianie stron gra stała się bardziej nerwowa, o czym świadczy pokazanie przez sędziego aż ośmiu żółtych kartek. Na dwadzieścia minut przed końcem Dawid Skoczylas został sfaulowany w szesnastce, a pewnym egzekutorem okazał się Paweł Myśliwiecki. Dziesięć minut później ten sam zawodnik wyprowadził Hetmana na prowadzenie. W emocjonującej końcówce podopieczni Rafała Borysiuka rzucili się do rozpaczliwych ataków, próbując odmienić stan rywalizacji. W ostatnich sekundach jednak sytuację sam na sam obronił Kamil Tomczyszyn, ratując trzy punkty w ostatnim meczu w tym roku dla swojej drużyny.

Orlęta Radzyń Podlaski − Hetman Zamość 1:2 (1:0)
Bramki: Rafał Nowak 16′ − Paweł Myśliwiecki 73′ (rzut karny), 82′

Orlęta: Klebaniuk − Chyła, Kursa, Ciborowski, Gałązka – Kot, Ilczuk (67′ Lipiński), Imbronjev (58′ Renkowski), Sadowski (85′ Siwek), Syryjczyk (70′ Chmielewski) – Nowak (75′ Bożym).

Hetman: Tomczyszyn − Skiba, Żmuda (24′ Dudek), Kursa, Kanarek – Słotwiński (59′ Kycko), Buczek, Wacławek (89′ Grzęda), Skoczylas (86′ Turczyn), Olszak (59′ Koszel) – Myśliwiecki.

Żółte kartki: Jakub Syryjczyk, Arkadiusz Kot, Rafał Nowak, Bartosz Ciborowski − Rafał Kursa, Przemysław Kanarek, Jakub Buczek, Dawid Skoczylas, Michał Skiba
Sędziował: 
Michał Mikulski (Lublin).

fot. Hetman Zamość