Nabór do Akademii Piłkarskiej Bronowice Lublin

Nabór do Akademii Piłkarskiej Bronowice Lublin

Akademia Piłkarska Bronowice Lublin otwiera nabór dla młodych adeptów futbolu. Do rozpoczęcia swojej przygody z piłką Akademia zaprasza zarówno, chłopców, jak i dziewczynki w wieku od 4 do 11 lat.

– Jeśli chodzi o szkolenie w naszej akademii, to staramy się, aby w każdym z roczników 2010-2015 mieć po dwie grupy, ponieważ zapotrzebowanie jest różne. Dzielimy dzieci na świadome i te mniej świadome, biorąc pod uwagę nie tyle umiejętności piłkarskie, co ogólny rozwój i to, w jakim celu pojawiają się na treningu. Wiadomo, że w roczniku 2015 wszyscy przychodzą po to, żeby się bawić. Grupy wiodące, które w naszej akademii nazywamy grupami żółtymi, mają więcej zadań związanych ze szkoleniem umiejętności piłkarskich, bo ich świadomość jest trochę wyższa. Takie drużyny biorą też udział w rozgrywkach, sparingach i mają więcej zajętych weekendów niż grupy czarne, które określamy mianem grup naborowych. W nich zawodnicy i zawodniczki, bo mamy też kilka dziewczynek, dostają większą liczbę gier i zabaw ogólnorozwojowych. Chcemy przemycać w nich piłkę, ale w mniejszym stopniu niż w grupach wiodących – wyjaśnia koordynator Akademii Bronowice Piotr Wójcik.

Akademia dokłada wszelkich starań, aby w tym trudnym czasie zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom treningów. – W kwestii restrykcji sanitarnych, od razu rozpoczęliśmy działania, dzięki którym grupy liczyły tylko 6 osób. Bardzo dużo nas to kosztowało pod względem organizacji i pracy trenerów. Wcześniej grupy składały się z 16 zawodników i musieliśmy je podzielić na trzy mniejsze, a zajęcia dla wszystkich trwały po godzinie. Przeprowadziliśmy to w każdym z roczników, a rodzice otrzymali od nas telefony z informacją, że wznawiamy działalność. Część zajęć mamy na Orlikach, a tam za bezpieczeństwo w dużej mierze odpowiada miasto i animatorzy. Z kolei, jeśli chodzi o nasze obiekty, to dysponujemy płynem do dezynfekcji oraz dbamy o sprzęt. Zapewniliśmy wszystko, to, co było narzucone z góry i do tej pory to robimy. Obecnie grupy mogą być już liczniejsze. W otwartej przestrzeni na pełnowymiarowych placach gry to mogą być 22 osoby, a kiedy dzielimy takie boisko, to nawet 32. Natomiast na Orlikach ten limit wynosi 14 osób. Cały czas mieścimy się w tych liczbach, dokładamy do tego dezynfekcję sprzętu oraz mycie rąk przed zajęciami i po nich – zapewnia nasz rozmówca.

Szczegóły dotyczące naboru i funkcjonowania Akademii można znaleźć TUTAJ.

fot. Akademia Piłkarska Bronowice Lublin