Najlepsi napastnicy na świecie – kim są?

Zastanawiasz się, kim są najlepsi napastnicy na świecie? Prezentujemy nasze zestawienie. Oczywiście nie mogło w nim zabraknąć Roberta Lewandowskiego, który od niedawna gra w FC Barcelonie.

Oto najlepsi napastnicy na świecie – ranking

Najlepsi napastnicy na świecie przykuwają uwagę wielu kibiców. Mają mnóstwo fanów, którzy oczekują od nich gradu bramek. Kto zasłużył na wyróżnienia?

najlepsi napastnicy

1. Karim Benzema

Przez jakiś czas był jednym z najbardziej niedocenianych napastników w światowym futbolu. Gdy Cristiano Ronaldo opuścił Real Madryt, to rozwinął skrzydła. Jego występy w 2022 roku są dowodem na to, że jest bardzo ważnym ogniwem madryckiej ekipy.

2. Robert Lewandowski

W ostatnich sezonach potrafił dokonywać cudów. Ma wiele cech, które sprawiają, że jest jednym z najlepszych piłkarzy na świecie. Gdyby nie to, FC Barcelona nie byłaby skłonna do zapłacenia za niego ogromnych pieniędzy. Po przenosinach do “Dumy Katalonii” prezentuje się solidnie, ale na pewno ma jeszcze rezerwy.

Kylian Mbappe

3. Kylian Mbappe

Kylian Mbappe wręcz musiał pojawić się na podium tego zestawienia. Ma dopiero 23 lata, a już osiągnął sporo i gra w Paris Saint-Germain. Na pewno jest jednym z największych talentów światowego futbolu. Wydaje się, że w kolejnych latach jeszcze mocniej rozwinie skrzydła i będzie zachwycał grą.

4. Harry Kane

Tego zawodnika również trzeba wyróżnić w kategorii “najlepsi napastnicy na świecie”. Cechuje się konsekwencją i potrafi regularnie zdobywać bramki. To jeden z czołowych zawodników Premier League. Niestety, w klubowym futbolu nie ma szczęścia. W ciągu ostatnich sezonów nie zdobył ani jednego trofeum.

5. Erling Haaland

Mówiąc o młodych zawodnikach, którzy zapowiadają się wręcz doskonale, wręcz trzeba wskazać Erlinga Haalanda. Ten zawodnik zdążył już udowodnić, że potrafi bardzo dużo. Nie przez przypadek jest jednym z najbardziej rozchwytywanych piłkarzy na świecie. Młoda gwiazda ma wielu fanów, którzy zachwycają się tym, jak doskonale potrafi operować piłką.

6. Ciro Immobile

Tutaj też można mówić o sporym talencie. Jest to jeden z najlepszych napastników ligi włoskiej i europejskiego futbolu. Nikt nie może podważać jego umiejętności do zdobywania bramek, ale i spokoju w polu karnym rywali.

7. Dusan Vlahović

W nim też drzemie niemały potencjał. To dlatego Juventus postanowił pozyskać go do swojej kadry. Vlahović pochodzi z Serbii i oczywiście znalazł się w reprezentacji swojego kraju. Na pewno może sporo namieszać.

ronaldo

8. Cristiano Ronaldo

Jego magia trochę przygasła, ale jeżeli wymieniani są najlepsi napastnicy na świecie, to trzeba wskazać również Portugalczyka. To nadal potężna marka w świecie piłki nożnej. Nadal potrafi dużo zaoferować na boisku, mimo że przytrafiają mu się słabsze występy i coraz częściej miewa chwile niemocy.

Kim jest najlepsza dziewiątka na świecie?

Za najlepszą dziewiątkę na świecie można uznać Karima Benzemę. To właśnie ten zawodnik zgarnął Złotą Piłkę za rok 2022. Niewątpliwie w pełni zasłużył na takie wyróżnienie. Dziennikarze byli co do tego niezwykle zgodni. Głosy na tego zawodnika oddało aż 89 z 93 uprawnionych żurnalistów!

Benzema już w połowie stycznia 2022 roku mówił w rozmowie z magazynem “France Football”, że uważa się za idealną dziewiątkę.

– Mówię o tym, jak ja widzę tę rolę. Stałem się dziewiątką, jaką chciałem być. Każdy jest inny, ale jeśli mój syn będzie grał w piłkę i będzie napastnikiem, to chciałbym, żeby grał jak ja, czyli robił coś więcej, niż tylko strzelanie goli – podkreślał reprezentant Francji.