Najlepszy polski sędzia poprowadzi mecz Górnika – znamy obsadę weekendowych spotkań na szczeblu centralnym

W niedzielę piłkarze Górnika Łęczna spróbują sprawić kolejną niespodziankę i wywalczyć punkty na terenie aktualnego mistrza Polski – Lecha Poznań. Tego samego dnia w Centralnej Lidze Juniorów rywalizować będą juniorzy starsi Motoru Lublin. W sobotę zagra natomiast TOP 54 Biała Podlaska, a II-ligowa Wisła Puławy – wyjątkowo w piątek. Znamy obsadę sędziowską spotkań z udziałem tych zespołów. Wiemy również jak najbliższy weekend spędzą eksportowi sędziowie z województwa lubelskiego.

Aktualnie najlepszy w Polsce sędzia – Szymon Marciniak – będzie arbitrem głównym meczu Lecha z Górnikiem Łęczna. 34-letni płocczanin w tym sezonie prowadził już dwa spotkania z udziałem podopiecznych trenera Jurija Szatałowa – jeden wygrany i jeden przegrany.

Starcie Wisły Puławy w Rybniku z ROW-em 1964 sędziował będzie bytomianin Sławomir Smaczny, który w poprzedniej kampanii prowadził wygrany przez puławian mecz z Błękitnymi Stargard Szczeciński.

W pojedynku Motoru Lublin z MKS Polonią Warszawa w Centralnej Lidze Juniorów “gwizdała” będzie Ewa Szydło (Gorlice, Małopolski ZPN), z kolei potyczkę TOP 54 Biała Podlaska KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski poprowadzi Robert Olszewski z Nidzicy.

W weekend pracować będą także lubelscy sędziowie eksportowi. Paweł Gil stanie na czele zespołu sędziowskiego w meczu Ruch ChorzówLechia Gdańsk. Spotkanie w ramach rozgrywek I ligi Wigry SuwałkiWisła Płock sędziować będzie czterech arbitrów z Lubelszczyzny. Arbitrem głównym będzie Jacek Małyszek, na liniach pomagać mu będą Andrzej Zbytniewski oraz Piotr Boryca. Funkcję sędziego technicznego sprawować będzie trzecioligowy sędzia Piotr Kozłowski.