(Naj)niższe ligi z Lubsport 2015 – klasy A i B, odcinek 2

(Naj)niższe ligi z Lubsport 2015 – klasy A i B, odcinek 2

W Wielką Sobotę grano również na najniższych szczeblach! Siódma i ósma liga powoli się rozpędzają, jednak z racji słabych warunków atmosferycznych, a także terminarza, rozegrane zostały zaledwie dwadzieścia dwie spotkania. W związku z tym A i B klasę podsumowujemy w jednym artykule.

Jak doskonale wiadomo, w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek nad województwem lubelskim rozszalały się opady: deszczu, deszczu ze śniegiem i gradu, wobec czego kluby grające niżej – nie były w stanie przygotować boisk. Część spotkań przełożono na 15 kwietnia, część na tydzień później, a niektóre nie mają jeszcze swoich nowych terminów. My o wynikach zaległych meczów będziemy informować (o ile będą rozegrane w środku danego tygodnia) na bieżąco w cotygodniowych podsumowaniach.


Płomień Trzydnik Duży nie gaśnie! Liderowi grupy I lubelskiej klasy A nie przeszkadzają złe warunki atmosferyczne – tym razem gorsi od Płomienia okazali się piłkarze Tęczy Kraśnik, którzy po porażce 0:5 dalej okupują dziesiątą lokatę w tabeli. Dwa spotkania nie doszły do skutku.

Wyniki 15. kolejki i tabela lubelskiej klasy A, grupy I:

Opolanin II Opole Lubelskie – LKS Gościeradów 0:3 walkower
Tęcza Kraśnik – Płomień Trzydnik Duży 0:5
Stok Zakrzówek – LKS Kowalin 1:3
Sygnał Chodel – Sportico Szastarka 0:2
Przełożone zostały spotkania: Ruch Popkowice – LKS Stróża (26 kwietnia) i LKS Potok Wielki – Orzeł Urzędów.
Pauzował ULKS Dzierzkowice

tabelalubelskaai


Orły Kazimierz Dolny po krótkiej przerwie powróciły na pozycję lidera – wystarczyła do tego wygrana 2:0 nad KS Drzewce. Po raz drugi z rzędu boisko w Górze Puławskiej nie nadawało się do gry, jednak podopieczni Marka Nowaka stanęli do walki z Amatorem Leopoldów-Rososz, a mecz został rozegrany na bocznym boisku stadionu MOSiR w Puławach. Górą 2:1 był Amator, który zgłosił tym samym akces do gry o czołowe lokaty na koniec sezonu.

Wyniki 15. kolejki i tabela lubelskiej klasy A, grupy II:

KS Góra Puławska – Amator Leopoldów-Rososz 1:2
Orły Kazimierz Dolny – KS Drzewce 2:0
Mazowsze Stężyca – Garbarnia Kurów 1:1
Przełożone zostały spotkania: Serokomla Janowiec – Cisy Nałęczów (22 kwietnia) , Żyrzyniak Żyrzyn – Draco Kowala (6 maja), Wilki Wilków – Bobry Karczmiska.
Pauzował Wodniak Piotrawin-Łaziska

tabelalubelskaaii


grupie III lubelskiej Serie A nie doszło do skutku tylko jedno starcie – GKS-u Niedźwiada GLKS Michów, a stało się tak z powodu śmierci zawodnika gości – Marcina KowalskiegoTajfun Ostrów Lubelski kolekcjonuje wygrane, tym razem skalp zebrał na trudnym terenie w Milejowie, gdzie pokonał 2:1 tamtejszego Tura.

Wyniki 15. kolejki i tabela lubelskiej klasy A, grupy III:

Vir Dorohucza – Zawisza Garbów 0:1
KS Nasutów – GKS Abramów 1:3
LKS Skrobów – Kadet Lisów 3:1
Ludwiniak Ludwin – Huragan Siostrzytów 6:0
Tur Milejów – Tajfun Ostrów Lubelski 1:2
Przełożone na 22 kwietnia zostało spotkanie GKS Niedźwiada – GLKS Michów,
Pauzowała Victoria Rybczewice

tabelalubelskaaiii


GKS Niemce wciąż na czele ostatniej z omawianych dziś przez nas klas A! Zawodnicy z Niemiec ulegli 0:3 Grafowi Marina Zemborzyce. Natomiast pogoda stanęła na przeszkodzie KS Ciecierzyn Granitowi II Bychawa, które w weekend przymusowo pauzowały.

Wyniki 15. kolejki i tabela lubelskiej klasy A, grupy IV:

Graf-Marina Zemborzyce – GKS Niemce 3:0
Pogoń 07 Lubartów – BKS Bogucin 2:2
Piotrcovia Piotrków – Błękitni Dys 6:3
Przełożone zostały spotkania: Granit II Bychawa – LKS Kamionka (15 kwietnia), Rohland Tuszów – Sygnał Lublin (22 kwietnia), KS Ciecierzyn – Avenir Jabłonna, Legion Tomaszowice – LZS Krężnica Jara.

tabelalubelskaaiv


LZS Poniatowa Wieś nie miał w Wielką Sobotę łatwego zadania – przyszło im zmierzyć się z drużyną z czołówki, która pokazała się na boisku lidera z niezłej strony, przegrywając 0:2 – mowa o LKS-ie Wandalin. W pozostałych (zaledwie dwóch) starciach – również bez niespodzianek.

Wyniki 15. kolejki i tabela lubelskiej klasy B, grupy I:

Pogoń Trzebiesza – Błękitni Kierz 4:3
Wisła Józefów – KS Zaborze 2:4
LZS Poniatowa Wieś – LKS Wandalin 2:0
Przełożone zostały spotkania: Wawel Wąwolnica – Dąbrowiak Dąbrowa Wronowska (16 kwietnia) Poraj Kraczewice – Jaworzanka Ragów, Viking Leśniczówka – Czarni Puszno Godowskie (oba 22 kwietnia), Tęcza II Bełżyce – LKS Elżbieta.

tabelalubelskabi


Zaległy mecz 11. kolejki lubelskiej klasy B, grupy III:

Gabaryty Dęblin – Wodnik Uścimów 4:0

Tabela lubelskiej klasy B, grupy III:

tabelalubelskabiii


Błękitni Obsza, a więc murowany kandydat do awansu do A klasy – w weekend pauzował z powodu pogody. Stratę do przodowników tabeli zmniejszył Tur Turobin, który w bezpośrednim pojedynku o drugą lokatę, ograł Wrzos Szyszków w imponujących rozmiarach – aż 4:0!

Wyniki 16. kolejki i tabela zamojskiej klasy B, grupy I:

Tur Turobin – Wrzos Szyszków 4:0
Albatros Biszcza – Huk Lipiny 2:3
Przełożone zostało spotkanie Relax Radecznica – Błękitni Obsza
Pauzował Duet Wychody-Hubale

tabelazamojskabi


Trzy punkty bez gry (rezerwy Omegi Stary Zamość wycofały się po jesieni) zyskał Orion Jacnia, który zapewne liczył na potknięcie Zrywu Ulhówek i spędzenie świąt w wygodnym fotelu lidera. Nic z tych rzeczy! Zryw pokonał Perłę Telatyn 3:1 i wciąż jest najbliżej promocji do wyższej klasy rozgrywkowej.

Wyniki 16. kolejki i tabela zamojskiej klasy B, grupy II:

Graf Chodywańce – GLKS Jarosławiec 2:2
Zryw Ulhówek – Perła Telatyn 3:1
Orion Jacnia – Omega II Stary Zamość 3:0 walkower
Pauzowała Metanoja Lipsko

tabelazamojskabii