Najnowszy nabytek nie przestaje strzelać. Hetman dał lekcję juniorom Tomasovii

Podopieczni Krzysztofa Rysaka nie mieli większych problemów z wywalczeniem awansu do półfinału rozgrywek Pucharu Polski ZOZPN. Hetman Zamość wygrał z juniorami starszymi Tomasovii Tomaszów Lubelski 3:0, a kolejne dwa gole dla IV-ligowca zdobył Damian Kupisz.

KOMENTARZE TRENERÓW

Paweł Babiarz: Hetman był zdecydowanie lepszą drużyną, czego można było się spodziewać. Rywal dominował piłkarsko, stwarzał sobie sytuacje, ale też nie forsował tempa. Nie przeprowadzaliśmy analizy przeciwnika, bo chcieliśmy skupić się na swoim zespole i na tym, co mamy zagrać. Jestem zadowolony, bo w takich meczach można wygrać, zremisować, przegrać lub się skompromitować. Cieszy, że uniknęliśmy kompromitacji. Nasi piłkarze zagrali bardzo ambitnie i nie odstawali pod względem fizycznym. Taktycznie też wyglądaliśmy nieźle. Zamościanie wygrali zasłużenie, ale nie wstydzę się swojej drużyny. Jestem zadowolony ze swoich graczy, bo podjęli walkę. Ten mecz pokazał czego brakuje chłopakom indywidualnie. Każdy z zawodników sobie to przeanalizuje i będzie nad tym pracował. Chcemy, żeby w niedalekiej przyszłości każdy z tych piłkarzy był w stanie zagrać na poziomie IV ligi i wyżej.

Krzysztof Rysak: Szansę gry dostali zmiennicy. Długo utrzymywaliśmy się przy piłce, graliśmy w ataku pozycyjnym i w pierwszej połowie nie najlepiej to wyglądało, bo nie potrafiliśmy kreować sobie sytuacji. W drugiej odsłonie sytuacja uległa zmianie, gdy na murawie pojawili się Szymon Solecki, Rafał Turczyn, czy Łukasz Kamiński. Ta część gry była znacznie lepsza w naszym wykonaniu. Rywal wyglądał dobrze w defensywie, umiejętnie przechodził do kontry, ale nie stworzył sobie żadnej okazji. Mogliśmy strzelić jeszcze ze dwa gole, ale tego dnia chodziło nam głównie o jakość. W drugiej połowie wyglądało to przyzwoicie, w pierwszej niekoniecznie. Nasze zwycięstwo jest zasłużone.

NASTĘPNA RUNDA

W półfinale Pucharu Polski ZOZPN Hetman Zamość zagra na wyjeździe z Kryształem Werbkowice (28 września, 15:30).

Tomasovia Tomaszów Lubelski (juniorzy starsi) – Hetman Zamość 0:3 (0:1)
Bramki: Damian Kupisz 7′, 63′, Michał Luterek 77′

Tomasovia: Fedyna (46′ K. Krawczyk) – Kołodziejski, Piątkowski, Raczkiewicz, Śrótwa – Nowosad (46′ Korzeń), Łaba, Kielar, F. Gmiterek (65′ D. Gmiterek) – Krosman (75′ Towbin), Dudziński (46′ Kozak)

Hetman: Tomczyszyn – Myszka (46′ Luterek), Mazur (46′ Solecki), Płotnikiewicz, Fidler, Markowski (73′ Bubeła), Czady, Omański (46′ Turczyn), Otręba, D. Baran (46′ Kamiński), Kupisz

Żółte kartki:
Sędziował: Jarosław Jasina (Zamość).

0 0 vote
Article Rating