Newcastle – Chelsea typy, kursy, transmisja, gdzie oglądać? (12.11.2022)

Największa rewelacja bieżącego sezonu Premier League podejmuje na własnym obiekcie podopiecznych Grahama Pottera. Kto i dlaczego powinien wyjść z tego pojedynku zwycięsko? Newcastle – Chelsea typy, kursy, transmisja, gdzie oglądać?

Newcastle – Chelsea (12.11.2022)

Jednym z ostatnich meczów sobotnie pasma gier angielskiej ekstraklasy będzie starcie Newcastle – Chelsea. Gdyby ktoś zapytał nas parę miesięcy temu o murowanego faworyta takiej potyczki, to odpowiedź mogłaby być tylko jedna – londyńska Chelsea. Teraz sytuacja zmieniła się niemal o 180 stopni.

newcastle-chelsea-typy

Bez przysłowiowej kozery można chyba rzec, iż The Magpies to jeden z prawdziwych postrachów Premier League. Sroki grają efektownie i co najważniejsze efektywnie, tracąc przy tym równie mało bramek co Arsenal czy Manchester City.

Czy można więc zaliczać ich do grona głównych kandydatów do walki o tytuł? W tym sezonie jest na to jeszcze za wcześnie. Przy stałym progresie podobnym do tego, który ma miejsce obecnie, wszystko jest jednak w przyszłości możliwe.

Newcastle – Chelsea wyniki bezpośrednich meczów

  • Chelsea – Newcastle 1:0
  • Newcastle – Chelsea 0:3
  • Chelsea – Newcastle 2:0
  • Newcastle – Chelsea 0:2
  • Newcastle – Chelsea 1:0

To The Blues wyraźnie zdominowali bezpośrednią rywalizację pomiędzy obiema ekipami na przestrzeni kilku ostatnich lat. Mamy jednak przypuszczenia graniczące z pewnością, że taki stan rzeczy nie będzie już trwał zbyt długo.

Newcastle – Chelsea typy bukmacherskie

Choć zabrzmi to zapewne nieco kontrowersyjnie, to nieco więcej argumentów po swojej stronie w ewentualnej walce o zwycięstwo w tej potyczce ma ekipa gospodarzy. Podopieczni Eddiego Howe'a po cichu ciułali ligowe punkty, aż wreszcie po niedawnej wygranej nad Southampton udało im się wskoczyć na najniższy stopień podium.

To miejsce, a zwłaszcza aktualna dyspozycja powinna pozwolić im na wygranie przynajmniej jednej z połów pojedynku na St. James' Park.

O ile w golach ich przewaga nie musi być zbyt wyraźna, o tyle w ilości wykonanych rzutów rożnych dominacja zdecydowanie winna być już uwydatniona. Tak wskazują statystyki, a z nimi przecież zwykle się nie dyskutuje, prawda?

Newcastle – Chelsea kursy bukmacherskie

Jak przedstawiają się kursy na to starcie według bukmachera Fortuna? Oto krótkie zestawienie:

Wygrana Newcastle – 2.31

Remis – 3.40

Wygrana Chelsea – 3.20

Newcastle – Chelsea gdzie oglądać?

Każdy zainteresowani powinien być świadomy tego, iż z meczu Newcastle – Chelsea transmisja będzie dostępna na platformie streamingowej Viaplay. Początek przekazu na żywo około godz. 18:30 w dniu 12 listopada 2022 roku.

Preferujecie futbol w nieco bardziej swojskim wydaniu? Zachęcamy więc do rzucenia okiem na tekst, w którym to nieco bliżej przyjrzeliśmy się zmaganiom Zagłębia Lubin oraz Rakowa Częstochowa.