Newcastle United z gigantycznym budżetem transferowym

Newcastle United z gigantycznym budżetem transferowym

Nie milkną echa przejęcia Newcastle United przez fundusz inwestycyjny z Arabii Saudyjskiej. Popularne “Sroki” zajmują aktualnie przedostatnie miejsce w tabeli Premier League. Wydaje się jednak, że ich sytuacja najpóźniej po zimowym okienku transferowym zacznie się poprawiać. Dziennikarze ujawnili właśnie, jakim budżetem transferowym będzie dysponować ekipa z St James’ Park. Kwota na transfery robi piorunujące wrażenie.

Gigantyczne pieniądze Newcastle United na transfery

Prasa na Wyspach Brytyjskich prześciga się w kolejnych rewelacjach na temat “Srok”. Nic dziwnego, bowiem nowym właścicielem klubu został fundusz inwestycyjny Public Investment Fund, a majątek nowego właściciela Newcastle United wyceniany jest na ponad 300 miliardów dolarów.

Dziennikarze “The Athletic” ustalili, że “Sroki” podczas najbliższego okienka transferowego mają dysponować kwotą 220 milionów euro. Czy uda im się sprowadzić największe gwiazdy? Niewykluczone, choć rzadko kiedy zimą dochodzi do najpotężniejszych transferów. Pewne jest niemal to, że w Newcastle szykuje się zmiana trenera. “Daily Mirror” poinformował, że z posadą lada moment pożegna się Steve Bruce, a faworytem do jego zastąpienia jest… Antonio Conte. Włoch ma być już dogadany w kwestiach finansowych, ale chce też sporej swobody przy transferach na St James’ Park. Jeśli to zagwarantują mu właściciele “Srok”, to już wkrótce Conte może stanąć na czele projektu, któremu świat przygląda się z niezwykłym zaciekawieniem.