Nie będzie pucharowej powtórki sprzed roku

Na półfinale swoją przygodę z Pucharem Polski w sezonie 2018/2019 zakończyły piłkarki nożne Górnika Łęczna. Lepszym zespołem od zielono-czarnych okazał się Medyk Konin, który wygrał u siebie 2:1. Jako pierwsze na prowadzenie w niedzielnym starciu wyszły podopieczne Szymona Gieroby, a piłkę do siatki gospodyń wbiła Alicja Materek, który wykorzystała podanie Eweliny Kamczyk. Jeszcze w pierwszej połowie ekipa prowadzona przez Romana Jaszczaka doprowadziła do wyrównania za sprawą Nikol Kaletki i na przerwę obie drużyny schodziły z wynikiem remisowym. Po niej zespół z Wielkopolski zadał decydujący cios już w 51. minucie, a Klaudię Kowalską pokonała Dominika Kopińska. Przegrana tego meczu przez łęcznianki oznacza, że team z Lubelszczyzny nie powtórzy wyniku sprzed roku, kiedy to triumfował w “Pucharze Tysiąca Drużyn”. W finale tych rozgrywek zmierzą się Medyk Konin i Czarni Sosnowiec (wicemistrzynie Polski po rzutach karnych pokonały UKS SMS Łódź). Konfrontacja ta odbędzie się 21 czerwca na stadionie ŁKS-u Łódź.

Medyk Konin  – Górnik Łęczna 2:1 (1:1)
Bramki: Nikol Kaletka 23′, Dominika Kopińska 51′  – Alicja Materek 13′

Medyk: Busch – Zając, Maskiewicz, Sałata, Lukas – Kaletka, Gedgaudaite, Pakulska (77′ Chudy), Chudzik – Gawrońska, Kopińska.

Górnik: Kowalska – Dyguś, Balcerzak, Guściora, Jelencić – Matysik, Grzywińska, Sikora (83′ Górnicka), Materek, Grabowska – Kamczyk (90+3′ Grec).

Żółte kartki: Gabija Gedgaudaite, Nikol Kaletka, Dominika Kopińska, Nicole Zając – Ana Jelencić, Dominika Grabowska, Alicja Materek
Sędziowała: Monika Mularczyk (Skierniewice).