Niedzielny hit na remis!

Hit 20. kolejki IV ligi lubelskiej ostatecznie nie przyniósł rozstrzygnięcia. Powiślak Końskowola do przerwy prowadził 1:0 z Lewartem Lubartów, ale nie zdołał utrzymać przewagi do końca i podzielił się punktami z przeciwnikiem. 

KOMENTARZE TRENERÓW

Łukasz Giza: – Był to typowy mecz walki. Zarówno jedna, jak i druga drużyna, miały lepsze i gorsze momenty w tym spotkaniu. Podobnie z sytuacjami bramkowymi. Na pewno szanujemy punkt wywalczony w pojedynku z Lewartem Lubartów, bo to bardzo solidny rywal. Szkoda tylko, że nasze boisko na razie wygląda, jak wygląda i czasem piłka po prostu przeszkadzała obu zespołom. Niestety robiło ono psikusa, ponieważ parę akcji było takich, które spokojnie można było wykorzystać. Nie ma jednak co płakać. Chłopakom należą się podziękowania za postawę w tym starciu i trzeba walczyć dalej. 

Łukasz Mierzejewski:  Bardzo trudna przeprawa z wiceliderem. Powiślak Końskowola to solidna i dobrze ułożona drużyna, także mogliśmy spodziewać się ciężkiego meczu. Samo spotkanie było wyrównane. Oba zespoły mogły dzisiaj pokusić się o wygraną, bo były ku temu okazje. Po naszej stronie m.in. Arek Adamczuk dwukrotnie uderzał głową na bramkę. Potem miał jeszcze sytuację sam na sam z bramkarzem. Bardzo dobre okazje stwarzał też Michał Zuber. Remis jednak uważam za sprawiedliwy rezultat. 

 NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Powiślak Końskowola zagra na wyjeździe z Ładą 1945 Biłgoraj (22 kwietnia, 15:00). Natomiast Lewart Lubartów podejmie Eko Różanka (21 kwietnia, 15:00). Wcześniej jednak podopieczni Łukasza Mierzejewskiego rozegrają zaległe spotkanie z Ładą 1945 Biłgoraj (18 kwietnia, 17:00).

Powiślak Końskowola – Lewart Lubartów 1:1 (1:0)
Bramki: Patryk Grzegorczyk 27′ (rzut karny) – Michał Zuber 59′

Powiślak: Żuber – Wankiewicz, Grzegorczyk, Antoniak, Leszczyński – Miazga (60′ Kłyk), Banaszek (60′ Mietlicki), Dudkowski (56′ Fularski) – Kamola (85′ Przychodzień), Sułek, Kopeć (73′ Pięta).

Lewart: Parzyszek – Pęksa, Ponurek, Piasek, Marzęda – A. Pikul, Bujak, Adamczuk (81′ Pokrywka), D. Pikul (56′ Iskierka), Szkutnik (75′ Michna) – Zuber.

Żółta kartka: Michał Zuber
Sędziował: Maciej Łasocha (Biała Podlaska).

fot. Powiślak Końskowola