Nieudany debiut Kowalika. 17-latek dobił Ładę

Po rezygnacji Ireneusza Zarczuka obowiązki pierwszego trenera Łady 1945 Biłgoraj przejął Bartłomiej Kowalik. Nowy szkoleniowiec biało-niebieskich nie będzie dobrze wspominał swojego debiutu. Prowadzony przez niego zespół wyrywał do przerwy z Tomasovią 1:0, by ostatecznie przegrać 1:4. Bohaterem tomaszowian został Paweł Świątek. 17-latek pojawił się na boisku w drugiej połowie, a swój występ okrasił dwoma trafieniami.

KOMENTARZE TRENERÓW

Bartłomiej Kowalik: Chłopaki chcieli zagrać dla trenera Ireneusza Zarczuka. W pierwszej połowie prezentowaliśmy się dobrze. Mądrze broniliśmy, a do tego wyprowadzaliśmy ciekawe akcje oskrzydlające. Zdobyliśmy gola po stałym fragmencie i nieźle wyglądaliśmy pod względem taktycznym. Tomasovia nie stworzyła sobie praktycznie żadnej dogodnej sytuacji. W drugiej odsłonie za bardzo się cofnęliśmy. Po strzale z dystansu w rękę dostał Ivan Oleksiuk i przyjezdni otrzymali rzut karny. Później znów staliśmy za nisko i po uderzeniu z dystansu było 1:2. Po tym trafieniu wszystko się rozsypało. Chcieliśmy wyrównać, odkryliśmy się i popełnialiśmy błędy w ustawieniu, przez co przegraliśmy 1:4. Chciałbym jednak pochwalić chłopaków, bo dopóki mieliśmy siłę, to walczyliśmy i wcale nie byliśmy słabsi od gości.

Marek Sadowski: – Od samego początku mieliśmy przewagę, ale w pierwszej połowie byliśmy nieporadni pod bramką rywala. Po jednym ze stałych fragmentów gry Łada strzeliła nam gola i potem się męczyliśmy. W drugiej połowie rządziliśmy na boisku, co udokumentowaliśmy bramkami. Cieszy świetna zmiana i dwa trafienia młodego Pawła Świątka. Brawa dla tego chłopaka.

W następnej kolejce Łada 1945 Biłgoraj podejmie Lewart Lubartów. Natomiast Tomasovia Tomaszów Lubelski zagra u siebie z MKS-em Ryki. Oba mecze odbędą się wiosną 2018 roku.

Łada 1945 Biłgoraj – Tomasovia Tomaszów Lubelski 1:4 (1:0)
Bramki: Damian Chmura 20′ – Marcin Żurawski 50′ (rzut karny), Paweł Staszczak 61′, Paweł Świątek 71′, 83′

Łada: Szawara – Misiarz, Oleksiuk, Mulawa (42′ Skubis), Myszak (83′ Poliwka) – Rataj, Birut, Chmura, Dycha (70′ Nawrocki), Czok (70′ Mielniczek) – Perin.

Tomasovia: K. Krawczyk – Żurawski, Karwan (80′ Piątkowski), Smoła, Tetych – Melnyczuk (42′ Kłos), Staszczak, Szuta, Gęborys (67′ Krosman), Baran (76′ Towbin) – Mruk (62′ Świątek).

Żółte kartki: Ivan Oleksiuk – Wojciech Gęborys, Łukasz Mruk, Nazar Melnyczuk.
Sędziował: Paweł Tucki (Zamość).