Niezadowalający remis Chełmianki Chełm

W 19. kolejce grupy IV III ligi Chełmianka Chełm zainaugurowała rundę wiosenną na swoim boisku. Po zeszłotygodniowej porażce w Nowym Targu, tym razem biało-zieloni zremisowali z sąsiadującą w tabeli Wólczanką Wólką Pełkińską 2:2. − Nie potwierdziliśmy olbrzymiej przewagi bramkami, szczególnie w pierwszej połowie. W ataku pozycyjnym radziliśmy sobie w sposób zadowalający, lecz brakowało postawienia kropki nad i. Nasze działania były obarczone ryzykiem narażenia się na kontrataki i niestety przeciwnik wykorzystał swoją najmocniejszą broń. Oddawaliśmy sporo strzałów, ale w dalszym ciągu musimy pracować nad ich finalizacją. Po pierwszej połowie przegrywaliśmy 0:1 i była to sytuacja bardzo trudna, z którą sobie poradziliśmy, a potem stopień trudności jeszcze wzrósł, bo przeciwnik po kolejnej kontrze wyszedł na prowadzenie. Cieszy, że konsekwentnie realizowaliśmy plan, choć musimy się doskonalić, żeby dokumentować okresy, kiedy przeważamy w grze − mówi Artur Bożyk.

W następnej kolejce Chełmianka Chełm zmierzy się na wyjeździe z Wiślanami Jaśkowice (23 marca, 16:00).

Chełmianka Chełm − Wólczanka Wólka Pełkińska 2:2 (0:1)
Bramki: Damian Szpak 63′ (rzut karny), Patryk Czułowski 72′ − Tomasz Przewoźnik 33′, Krzysztof Pietluch 67′

Chełmianka: Drzewiecki − Kursa, J. Niewęgłowski, Chodziutko (80′ Myszka), Kwiatkowski, Uliczny, Czułowski, Koszel, Kocoł, Efir (56′ Zawiślak), Szpak.

Wólczanka: Smoleń − Bury (39′ Gwóźdź), Wrona, Kajpust, Łazarz – Bała, Przewoźnik, Podstolak, Domański – Czyrny (61′ Khorolskyi), Pietluch (86′ Majka).