Nowi piłkarze na pierwszym treningu Motoru Lublin

Nowi piłkarze na pierwszym treningu Motoru Lublin

24 zawodników uczestniczyło w pierwszym treningu Motoru Lublin w 2018 roku. W tym gronie znalazło się miejsce dla dwóch piłkarzy testowanych. Mowa o Kamilu Kumochu z drużyny juniorów starszych warszawskiej Legii i Szymonie Zgardzie z Podbeskidzia Bielsko-Biała.

– Frekwencja była bardzo dobra. Poza Kamilem Cholerzyńskim, który rozwiązał z nami umowę, stawili się wszyscy zawodnicy – mówi zadowolony Marcin Sasal.

Wśród trenujących można było dostrzec dwóch graczy testowanych. Pierwszym z nich jest wychowanek Przemysława Poznań, Szymon Zgarda. 24-latek ma bogate CV. W swojej przygodzie z piłką występował już w juniorskich drużynach i rezerwach Lecha Poznań, a także w Miedzi Legnica, Widzewie Łódź i GKS-ie Bełchatów. Ostatnio znajdował się w kadrze Podbeskidzia Bielsko-Biała, ale jesienią nie rozegrał żadnego spotkania w pierwszym zespole. Urodzony w Poznaniu piłkarz na poziomie I ligi rozegrał w sumie 32 spotkania i zdobył w nich 1 gola. – To doświadczony zawodnik, który jest przymierzany do gry na pozycji Kamila Cholerzyńskiego – wyjaśnia szkoleniowiec.

Drugim ze sprawdzanych graczy jest Kamil Kumoch z Legii Warszawa CLJ. 18-latek docelowo ma trenować z pierwszym zespołem Motoru, ale będzie brany pod uwagę także w kontekście wzmocnienia drużyny juniorów starszych. – To młodzieżowiec najlepiej czujący się na pozycji numer 8 – tłumaczy Marcin Sasal.

Ćwiczył oczywiście Marcin Burkhardt, którego lublinianie pozyskali już w grudniu. W najbliższym czasie do zespołu mają dołączyć kolejni testowani piłkarze. – Oczywiście, że trzeba się spodziewać zawodników testowanych. W każdej chwili może ktoś do nas dołączyć – zdradza trener.

W treningu uczestniczył też Michał Paluch, który jesienią przebywał na wypożyczeniu w Hetmanie Zamość. Wszystko wskazuje na to, że wiosnę 24-latek również spędzi w IV-ligowcu. Nie było za to rekonwalescenta Michała Budzyńskiego. Były stoper Wisły Puławy do treningów z drużyną powróci najprawdopodobniej 1 lutego.

Jak będą wyglądały pierwsze dni zajęć żółto-biało-niebieskich? – Dziś było trochę zabawy z piłką, porobiliśmy też pomiary. Myślę, że wszyscy w dobrych humorach powrócili do pracy. Od jutra czeka nas szereg testów, a wszystko zakończymy sobotnią grą wewnętrzną. Od poniedziałku pracujemy pod kątem sprawności ogólnej, siły, będzie trochę sportów walki i siłowni, ale musimy też pamiętać o piłce – zarysowuje plan Marcin Sasal.

Lublinianie swój pierwszy sparing rozegrają 27 stycznia. Na ten dzień w Warszawie zaplanowany jest dwumecz ze Zniczem Pruszków i Ursusem Warszawa.

PLAN SPARINGÓW MOTORU LUBLIN

27.01 – Znicz Pruszków (45 minut)
27.01 – Ursus Warszawa (45 minut)
3.02 – Siarka Tarnobrzeg
10.02 – Legionovia Legionowo
14.02 – Hetman Zamość
17.02 – Górnik Łęczna
23.02 – Radomiak Radom
3.03 – Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

fot. Tomasz Lewtak/motorlublin.eu