Nowy snajper z dubletem. Orlęta z awansem

Nowy snajper z dubletem. Orlęta z awansem

W mijającym tygodniu do Orląt Radzyń Podlaski trafił napastnik Szymon Stanisławski. 24-latek, wypożyczony z Radomiaka Radom, w swoim oficjalnym debiucie dwukrotnie trafił do siatki, a jego nowi koledzy pokonali Huragan Międzyrzec Podlaski 4:1. Spotkanie 1/8 finału Pucharu Polski BOZPN rozegrano awansem na bocznym boisku stadionu w Białej Podlaskiej.

KOMENTARZ TRENERA

Damian Panek: – Do przerwy przeciwnik nie stawiał nam zbyt wysokich wymagań i mogliśmy pograć w piłkę. Cieszy, że obyło się bez kontuzji. Martwią fragmenty, w których tracimy koncentracje i robimy to, czego robić nie powinniśmy. Potrzeba nam czasu i treningu na dużym boisku, to było dziś momentami widać. Cieszy, że zagraliśmy dużą gierkę na sporej przestrzeni. Nie tylko my mamy problem z brakiem trawiastego boiska. Liczę, że w środę będziemy trenowali już na naturalnej nawierzchni i przed sobotnim spotkaniem odbędziemy na niej przynajmniej dwie jednostki. Ciężko powiedzieć, czy Szymon Stanisławski zaliczył udany debiut. Jeśli chodzi o liczby, to na pewno. Nie chcieliśmy dziś nikogo promować, zależało nam na spokojnej wygranej. Weryfikacja przyjdzie w lidze. 

NASTĘPNA RUNDA

Rywala w ćwierćfinale Pucharu Polski BOZPN biało-zieloni poznają w kwietniu.

Huragan Międzyrzec Podlaski – Orlęta Radzyń Podlaski 1:4 (0:3)
Bramki: Karol Góralski 88′ –  Szymon Stanisławski 17′, 20′, Jakub Kaganek 36′, Karol Kalita 58′

Orlęta: Stężała (72′ Nowacki) – Ciborowski, Kiczuk (63′ Panufnik), Zarzecki (63′ Stolarczyk), Szymala – Kaganek (63′ Rycaj), Kot (63′ Korolczuk), Krawczyk, Puton, Demianiuk – Stanisławski (46′ Kalita).

Żółta kartka dla Orląt: Michał Panufnik.

fot. Cezary Hince