Nowy zarząd w Chełmiance Chełm

W Chełmiance Chełm upłynęła trzyletnia kadencja zarządu, rady nadzorczej i komisji rewizyjnej. Podczas piątkowego Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego, członkowie klubu głosowali nad nowymi składami tych organów na kolejną kadencję. 

Prezesem zarządu na kolejną kadencję został Grzegorz Gardziński, wiceprezesem ds. organizacyjnych będzie Henryk Nowak (także zachował stanowisko w zarządzie), a nowa postać to wiceprezes ds. sportowych Piotr Stępień.

Maksymalną liczbę członków będzie miała rada nadzorcza, w skład której weszli: Izabela Krystjańczuk, Zbigniew Mazurek, Lech Kogut, Bogusław Kudelski, Witold Radwański, Marcin Zienkiewicz, Jerzy Piskorski, Jacek Skwaroń i Piotr Kowalewski. Tutaj proporcje to sześć nowych twarzy i trzy, które pozostały na swoich miejscach. Jednego nowego członka będzie miała komisja rewizyjna – do Andrzeja Gruszki i Wojciecha Słomińskiego dołączył kierownik drużyny, Krzysztof Zieliński.

Podczas zebrania przegłosowano także kilka zmian w statucie klubu. Najważniejsze są takie, że od teraz o zmianach kadrowych (chodzi o wszystkich pracowników) będzie decydował cały zarząd, a nie tylko prezes. Do tego podczas walnych zebrań będzie wymaga obecność przynajmniej połowy członków klubu, a nie jak do tej pory wszystkich.

Spotkanie było także okazją do podsumowań – sprawozdanie za ostatni rok funkcjonowania drużyny seniorów przedstawił Artur Bożyk, a to samo w przypadku juniorów starszych przygotował Jan Konojacki. Obaj zwracali uwagę na coraz większą liczbę młodych zawodników, którzy dołączają do pierwszego zespołu. Trenerzy wspominali także o szkoleniach, w których uczestniczyli, a Bożyk zaznaczył, że jest pomysł na organizację takich seminariów dla szkoleniowców z regionu.

Sytuację finansową i organizacyjną przedstawił prezes Grzegorz Gardziński. Według stanu na koniec listopada Chełmianka po raz pierwszy od dawna jest na plusie – o około 22 tysiące złotych. Wszelkie zaległości finansowe sięgają niespełna 80 tysięcy, ale co najważniejsze – nie są to zobowiązania wobec trenerów i zawodników. Jeśli chodzi o aspekty organizacyjne, to klub wchodzi w lepsze relacje z kibicami, którzy wiosną “uzbierali” około 5 tysięcy złotych kar, natomiast jesienią – po spotkaniu z przedstawicielami ChKS-u – takich wydatków z budżetu już nie było.

W szerszej perspektywie prezes przypomniał również co zmieniało się w Chełmiance przez ostatnie trzy lata. To między innymi możliwość przekazywania 1% podatku na rzecz klubu (około 5 tysięcy złotych wpływu), nawiązanie współpracy z Medycznym Studium Zawodowym w Chełmie, zadbanie o odżywki i odpowiednie odżywania się zawodników, pozyskanie sponsora – Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, remont stadionu i boiska treningowego czy organizacja obchodów 60-lecia.

Zebrani poruszyli również kilka bieżących spraw. Cel postawiony zespołowi to miejsce, które pozwoli na grę w nowej III lidze. Do tego potrzeba zimą przynajmniej 5-6 zawodników, którzy od razu będą wzmocnieniem – szczególnie chodzi o bramkę, środek obrony, środek pola, boczną pomoc i napad. Można powiedzieć, że pierwszym ruchem kadrowym jest rozwiązanie umowy z Wadimem Semczukiem, który ostatnio był wypożyczony do Lewartu Lubartów. Zawodnicy, którzy rundę kończyli z kontuzjami mają się coraz lepiej – Łukasz Jankowski rozpocznie przygotowania zgodnie z planem, Marek Grzywna miał drobny zabieg chirurgiczny palca i także nie powinno to mieć większego wpływu na zimowe zajęcia, Łukasz Kijańczuk przechodzi rehabilitację po operacji kolana, Aleksiej Pritulak wchodzi w zalecony program treningowy, a Damian Koprucha przeszedł farmakoterapię i również realizuje swój plan.

Chełmianka wznowi treningi 7 stycznia – w planach są między innymi raz w tygodniu zajęcia na matach Cementu Gryfa Chełm, raz w tygodniu treningi w Hali MOSiR oraz na Orliku przy ulicy Wołyńskiej. Ustalono już także datę meczu 1/2 finału Pucharu Polski na szczeblu ChOZPN z Włodawianką – to spotkanie odbędzie się 13 marca we Włodawie, a więc na tydzień przed starem rundy wiosennej III ligi. Ostatnim akcentem 2015 roku w Chełmiance było sobotnie spotkanie opłatkowe w Hali MOSiR.