O żadnym kryzysie nie ma mowy! Górnik rozgromił AZS UJ Kraków

O żadnym kryzysie nie ma mowy! Górnik rozgromił AZS UJ Kraków

Dziesięć bramek strzeliły piłkarki nożne Górnika Łęczna w rozgrywanym w środę zaległym meczu 15. kolejki Ekstraligi kobiet. Zielono-czarne nie dały żadnych szans AZS-owi UJ Kraków. – Od początku do końca mieliśmy ten mecz pod kontrolą, co potwierdza wynik. Chcieliśmy wszystkim pokazać, że mówienie o tym, że jesteśmy w kryzysie, nie ma nic na celu. Jesteśmy zjednoczeni i wszyscy ciężko pracujemy, dlatego cieszy to, jak zaprezentowaliśmy się w tym spotkaniu. Widać było, że rywalki nie chciały tylko bronić, ale odważnie grały w piłkę, za co należą im się brawa. Gospodynie mimo konfrontacji z Mistrzem Polski miały swój pomysł na grę i trzeba to docenić. Ten rezultat jest także jasnym sygnałem dla przeciwników świadczącym o tym, że dalej gramy o najwyższe cele – mówi Szymon Gieroba, drugi trener Górnika Łęczna. 

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Górnik Łęczna zagra z Mitechem Żywiec (16 marca, 11:00).

AZS UJ Kraków – Górnik Łęczna 0:10 (0:4)
Bramki:
Dominika Grabowska 4′, Emilia Zdunek 30′ (rzut karny), 49′, Weronika Zawistowska 41′, 44′, Krystyna Sikora 56′, Ewelina Kamczyk 58′, 76′, 90′, Gabriela Grzywińska 84′

Górnik: Kowalska – Dyguś, Górnicka (70′ Grec), Balcerzak, Jelencić – Sikora (60′ Guściora), Matysik, Grzywińska, Zdunek, Grabowska (75′ Kłoda) – Zawistowska (55′ Kamczyk).

Żółte kartki dla Górnika: 

fot. GKS Górnik Łęczna (archiwum)