Obrońcy trafiają na wagę zwycięstwa. Radzynianie z kolejnym kompletem!

Orlęta Radzyń Podlaski znowu przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ekipa Damiana Panka odniosła 7. wygraną w sezonie. Tym razem w pokonanym polu zostały Karpaty Krosno, które przy Warszawskiej 77 przez kilkanaście minut prowadziły.

W pierwszej połowie meczu przewaga była po stronie Orląt Radzyń Podlaski. Biało-zieloni stworzyli sobie kilka niezłych sytuacji. Najlepsze mieli Paweł Myśliwiecki Krystian Puton. Ten drugi pomylił się, a pierwszego – zdaniem sędziego Marka Śliwy przepisowo – powstrzymał rywal. Gospodarze mieli także kilka stałych fragmentów gry. Krzysztof Stężała nie miał okazji, by się pobrudzić. Należy jednak zwrócić uwagę, że dwukrotnie z pomocą przyszli mu blokujący strzały rywali obrońcy.

Po przerwie Karpaty szybko wyszły na prowadzenie. Piłkę w środku pola stracił Szymon Wiejak. Strzał Dawida Cempy obronił Stężała, ale dobitka Grzegorza Gawle była już za dobra. Po niespełna godzinie gry mogło być 1:1. Wprowadzony chwilę wcześniej Karol Kalita posłał niezłego dośrodkowanie, którego nikt jednak nie zamknął. W 62. minucie podopieczni Damiana Panka doprowadzili do remisu. Po wrzutce Patryka Szymali trafił Adrian Zarzecki. Gospodarze chcieli pójść za ciosem, jednak brakowało im szczęścia. W 74. minucie minimalnie pomylił się Bartosz Ciborowski. 300 sekund później jego kolega z Jagiellonii Białystok był jednak skuteczniejszy! Rafał Kiczuk pozwolił Szymali na zapisanie drugiej tego dnia asysty, tym razem po rzucie wolnym. Do końca spotkania drużyna z Warszawskiej nie dawała krośnianom zbliżyć się do własnej bramki i mogła zasłużenie dopisać sobie kolejny komplet punktów.

18 listopada o 13:00 radzynian czeka mecz w Tarnowie z Unią.

Orlęta Radzyń Podlaski – Karpaty Krosno 2:1 (0:0)
Bramki: Adrian Zarzecki 62′, Rafał Kiczuk 79′ – Grzegorz Gawle 53′

Orlęta: Stężała – Kiczuk, Stolarczyk, Zarzecki, Szymala – Ciborowski (83′ Iwańczuk), Kot, Wiejak (57′ Kalita), Puton (90+1′ Rycaj), Zmorzyński (90+2′ Melnyczuk) – Myśliwiecki (87′ Korolczuk).

Karpaty: Krawczyk – Stasz, Świech, Kolbusz, Gawle, Cempa, Kantor, Pelc (54′ Mordec), Wcisło (87′ Nowak), Białasik, Kuliga.

Żółta kartka: Sebastian Białasik.
Sędziował: Marek Śliwa (Kielce).