Obsada sędziowska szczebla centralnego (9-11 września)

Obsada sędziowska szczebla centralnego (9-11 września)

W sobotę i w niedzielę odbędą się kolejne spotkania na szczeblu centralnym. Na boiska wybiegną cztery zespoły z województwa lubelskiego. Dwóch czołowych arbitrów z Lublina poprowadzi mecze w Ekstraklasie i na jej zapleczu.

Po tygodniu przerwy wraca Lotto Ekstraklasa! W sobotę o 15:30 Górnik Łęczna zagra w Gliwicach z Piastem. Rozjemcą tego meczu będzie Tomasz Musiał z Krakowa. Również w Ekstraklasie lubelski sędzia eksportowy Paweł Gil będzie pilnował przestrzegania przepisów gry w starciu Zagłębia Lubin Wisłą Płock.

I lidze beniaminek Wisła Puławy wyjedzie do Katowic, by zagrać z GKS-em. Arbitrem tej konfrontacji będzie Tomasz Wajda z Żywca. Na tym samym szczeblu Mateusz Złotnicki będzie sędzią potyczki Stomilu Olsztyn Miedzią Legnica. Jego asystentem będzie Andrzej Zbytniewski, a sędzią technicznym – Karol Iwanowicz. Cała trójka reprezentuje Kolegium Sędziów w Lublinie.

Centralnej Lidze Juniorów w niedzielę, w samo południe, czekają nas derby województwa lubelskiego. TOP54 Biała Podlaska podejmie Motor Lublin, a PZPN wyznaczył na to spotkanie Piotra Urbana z Legionowa.