Odra Opole – Wisła Kraków typy na pojedynek ligowy (05.08)

W piątkowy wieczór czekają na wszystkich kibiców Fortuna 1 Ligi dwa mecze w ramach tych rozgrywek. Jeden z nich rozpocznie się o 20:30 w stolicy województwa opolskiego. Poniżej przedstawimy naszym zdaniem najciekawsze na pojedynek Odra Opole – Wisła Kraków kursy bukmacherów oraz nasze przewidywania co do wyniku meczu.

Odra Opole – Wisła Kraków typy, zakłady i kursy na spotkanie zespołów z różnej części tabeli.

Poniżej przedstawimy nasze na pojedynek Odra Opole – Wisła Kraków typy. Staraliśmy się uwzględnić w nich wiele aspektów takich jak forma u progu sezonu, dyspozycja poszczególnych zawodników czy historia bezpośrednich spotkań. Co prawda rozgrywki Fortuna 1 Ligi dopiero się rozpoczynają, ale już teraz zauważyć można kilka ciekawych zjawisk. Z pewnością piątkowy pojedynek będzie spotkaniem zespołów mających odmienne ligowe cele.

Drużyna Wisły u progu sezonu jest na dobrej drodze do Ekstraklasy. Jak poradzi sobie w meczu w Opolu.

Spoglądając na ligową tabelę, a w szczególności na wyniki osiągane w tym sezonie przez zespół piątkowych gospodarzy, wywnioskować można, że spotkanie Odra Opole – Wisła Kraków będzie pojedynkiem jednostronnym.

odra opole - wisla krakow typy

Drużyna z województwa opolskiego przegrała wszystkie 3 ligowe pojedynki i póki co jest jedynym zespołem, który nie zdobył ani jednego punkta. Wiślacy u progu rozgrywek prezentują się o niebo lepiej. Dwa zwycięstwa i jeden remis, daje podopiecznym Jerzego Brzęczka 3 miejsce w tabeli, a kibicom Białej Gwiazdy nadzieję na szybki powrót do Ekstraklasy. Naszym zdaniem warto postawić w piątkowym pojedynku Odra Opole – Wisła Kraków zakłady na wygraną drużyny gości. Wiślacy wygrali aż 6 z 8 ostatnich pojedynków, które rozegrali (rozgrywki ligowe i mecze towarzyskie). Spoglądając w statystyki opolan z tego sezonu, widzimy, że we wszystkich 3 pojedynkach, które rozegrał zespół pod dowództwem Piotra Plewni padło powyżej 2.5 bramki. Przy takiej formie Wiślaków, uważamy, że i tym razem może tak się wydarzyć. To dwa nasze na pojedynek Odra Opole – Wisła Kraków typy, które według nas mają największą szansę na sprawdzenie się.

Ostatnie bezpośrednie mecze

  • Odra Opole – Wisła Kraków 1:1
  • Wisła Kraków – Odra Opole 2:0

Do tej pory zespoły te mierzył się ze sobą tylko dwukrotnie. Obydwa te pojedynki były spotkaniami towarzyskimi.

Ostatnie mecze Odry Opole

  • Odra Opole – Zagłębie Sosnowiec 1:4
  • Odra Opole – Podbeskidzie 1:2
  • Termalica – Odra Opole 2:1

Opolanie zaliczyli ligowy falstart, jedynym pozytywem może być fakt, że w każdym z 3 spotkań podopieczni Piotra Plewni zdołali zdobyć gola.

Ostatnie mecze Wisły Kraków

  • Wisła Kraków – Arka 1:0
  • Resovia – Wisła Kraków 0:2
  • Wisła Kraków – Sandecja 0:0

Podopieczni Jerzego Brzęczka już od startu rozgrywek wydają się być faworytem do walki o awans. Ligowe zmagania rozpoczęli od remisu i dwóch zwycięstw.

Kiedy i o której start spotkania w Opolu?

Pierwszy gwizdek na Stadionie Miejskim w Opolu, w piątek o godzinie 20:30.

Odra Opole – Wisła Kraków, gdzie obejrzeć ten ligowy pojedynek?

Spotkanie transmitowane będzie przez Polsat Sport. Dodatkowo transmisja dostępna będzie w Polsat Box Go oraz w serwisie Statscore po wykupieniu dostępu PPV.

Prawdziwych fanów pierwszoligowego grania odsyłamy także do naszego kolejnego artykułu o tych rozgrywkach. Kto staje w nim naprzeciw siebie? To musicie sprawdzić już sami. Uczynicie to po wejściu w niniejszy link.