Okiem kibica Victorii Żmudź

Kolejny odcinek naszego cyklu “okiem kibica”. Tym razem czas na tekst dotyczący IV-ligowej Victorii Żmudź. Podopieczni Piotra Molińskiego po siedmiu seriach gier zajmują wysokie, trzecie miejsce z dwupunktową stratą do lidera. “Jak IV liga zmieniła Victorię Żmudź?”

Tyle lat “tułaczki” w klasie A i w końcu upragniony awans Victorii do ligi okręgowej. Jako beniaminek V ligi awansowaliśmy do najwyższej klasy w województwie lubelskim. Jak bardzo to rozwinęło nasz klub?
Bardzo! Grając jeszcze w A klasie władze gminy wyremontowały nasze boisko. Murawa na której rozgrywaliśmy mecze wcześniej była przysłowiową łąką. Również nie posiadaliśmy żadnego zaplecza, szatnie, które mieliśmy, były w opłakanym stanie. Wszystko zmieniło się, gdy do naszego klubu wszedł sponsor Wiesław Kasprzycki z firmy Euro-Spaw. Wtedy wywalczyliśmy dwa awanse z rzędu. Do malutkiej miejscowości, jaką jest Żmudź, zawitała IV liga. Oczywiście nie od razu. Rundę jesienną sezonu 2012/2013 jako gospodarz musieliśmy rozgrywać na stadionie w Dorohusku. Nasz obiekt był wtedy dostosowywany do wymogów IV ligi. W końcu na wiosnę mogliśmy już rozgrywać mecze na swoim boisku. Łąka, o której wspominałem wcześniej, zmieniła się nie do poznania. Wreszcie pojawiły się normalne szatnie, trybuny, ogrodzenie.

To właśnie dzięki awansowi do IV ligi mamy w Żmudzi co prawda skromny, ale ładny obiekt. Przypuszczam, że gdyby nie IV liga w Żmudzi dalej byłaby “łąka”. W końcu można też mówić o sportowym postępie naszego klubu. Nie chodzi tu tylko o drużynę seniorów, która w dwóch poprzednich sezonach zajęła bardzo dobre miejsca na koniec rozgrywek. Na myśli mam drużyny młodzieżowe. IV liga dla naszych najmłodszych adeptów piłki stała się wyznacznikiem. W ubiegłych latach ciężko było skompletować składy w drużynach młodzieżowych. Teraz jest zupełnie odwrotnie, młodzieży jest u nas sporo. W ubiegłym sezonie drużyna młodzików w swojej klasie rozgrywkowej nie dała złudzeń rywalom i wygrała ligę. Od bieżącego sezonu dobrze radzą sobie juniorzy i trampkarze, którzy nie przegrali jeszcze w swoich rozgrywkach meczu. IV liga dała naprawdę ogromny postęp organizacyjno-sportowy w tak malutkim klubie.

IV liga to również idealna reklama dla całej gminy. Nie raz słyszało się, że do władz gminy docierały gratulacje z całego województwa po wygranym meczu czy też po zajęciu 4 i 6 miejsca przez Victorię w poprzednich sezonach. Oby tylko ta IV liga trwała jak najdłużej, bo Victoria funkcjonuje naprawdę bardzo dobrze…

Kibic Victorii Żmudź.

Jesteś kibicem zespołu piłkarskiego na Lubelszczyźnie i chciałbyś podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub wziąć udział w naszym cyklu?

Napisz do nas!

[email protected]