Olympique Marsylia – PSG typy, kursy i zapowiedź (26.02.2023)

Ciężko wymarzyć sobie lepsze zakończenie kolejnej serii gier od pojedynku pomiędzy aktualnym liderem oraz wiceliderem tabeli. Jakim wynikiem zakończy się legendarny Le Classique? Rzućcie okiem na nasze Olympique Marsylia – PSG typy, kursy, oraz analizę.

Olympique Marsylia – Paris Saint-Germain typy i przewidywania

Gdyby nie wielki geniusz Leo Messiego, to wygrana gospodarzy na Stade Velodrome mogłaby sprawić, że Dimitri Payet i jego klubowi koledzy zrównaliby się punktami z ekipą aktualnych mistrzów kraju. Trafienie Argentyńczyka z rzutu wolnego dało jednak Les Parisiens komplet oczek w zmaganiach z Lille i tym samym przewaga zespołu ze stolicy przed pierwszym gwizdkiem niedzielnego boju wynosi równo pięć oczek.

Czy oznacza to, że Le Classique będzie spotkaniem całkowicie pozbawionym emocji? Wręcz przeciwnie! Na boisku powinno aż kipieć od nadmiaru wrażeń. Miejmy nadzieję, że piłkarze postarają się co najmniej kilkukrotnie zagrozić bramkom rywali. Oby przynajmniej po dwóch takich akcjach piłka zatrzepotała ostatecznie w siatce.

olympique-marsylia-psg-typy

Wiecie, co jest niemalże nieodłącznym elementem piłkarskich derbów Francji, jak zwykło się nazywać spotkania Olympique Marsylia – Paris Saint-Germain? Spora ilość kartek. Zarówno tych o odcieniu żółtym, jak i czerwonym. Na pięć ostatnich bezpośrednich pojedynków pomiędzy obiema tymi ekipami arbitrzy aż trzykrotnie decydowali się zastosować najwyższy wymiar kary. Mając na uwadze stawkę niedzielnej rywalizacji, jak i sporą frustrację, jaką dało się ostatnio zauważyć w poczynaniach paryżan, mamy przypuszczenia graniczące z pewnością, iż pan Clement Turpin także sięgnie do kieszeni po “czerwień” przynajmniej raz.

Olympique Marsylia – PSG ostatnie wyniki

Wyraźna porażka z Monaco, nieodżałowana przegrana z Bayernem i szczęśliwe zwycięstwo nad Lille. Wystarczy rzucić okiem kilka poprzednich występów Messiego i jego klubowych kolegów, by zdać sobie sprawę, że w Paryżu nie dzieje się aktualnie najlepiej. Marsylczycy mogą próbować to wykorzystać. Argumenty na pewno ku temu mają. Zobaczymy tylko, czy będą w stanie zaprezentować je na boisku.

Ostatnie mecze Marsylii

  • Toulouse – Marsylia 2:3
  • Clermont – Marsylia 0:2
  • Marsylia – PSG 2:1

Ostatnie mecze PSG

  • PSG – Lille 4:3
  • PSG – Bayern 0:1
  • Monaco – PSG 3:1

Olympique Marsylia – PSG bezpośrednie mecze

  • Marsylia – PSG 2:1
  • PSG – Marsylia 1:0
  • PSG – Marsylia 2:1

Powyższy wycinek z historii bezpośredniej rywalizacji obu ekip pokazuje, że o zwycięstwie którejś ze stron decydowały zwykle tzw. niuanse. Niewykluczone, że wobec nierównej formy Les Parisiens i nieprzewidywalności podopiecznych Igora Tudora zbliżająca się potyczka będzie miała bardzo podobny przebieg.

Olympique Marsylia – PSG kursy bukmacherskie

Nieco więcej szans na końcowy triumf polscy bukmacherzy dają paryżanom. Różnice są jednak stosunkowo mało znaczące, co zresztą potwierdza, że czeka nas naprawdę interesujące. Nie bez powodu wspominaliśmy o tym w sekcji Olympique Marsylia – PSG typy.

Gdzie oglądać Olympique Marsylia – PSG? Transmisja

Relacja na żywo z rywalizacji na legendarnym Stade Velodrome będzie transmitowana na antenach stacji Eleven Sports 2 oraz Canal + Sport. O której Olympique Marsylia – PSG? Początek tego pojedynku zaplanowano na godz. 20:45 w dniu 26 lutego bieżącego roku.