Omega Stary Zamość ma nowego trenera

Dariusz Herbin nie jest już trenerem Omegi Stary Zamość. Nowym szkoleniowcem czwartoligowego zespołu został na razie na cztery ostatnie mecze rundy Krzysztof Rysak.

Zespół Omega Stary Zamość spisywał się na razie nieco poniżej oczekiwań. Włodarze klubu najwidoczniej stracili cierpliwość w ten weekend po przegranym spotkaniu z Hetmanem Zamość 1:2 i zdecydowali się zwolnić szkoleniowca, który z drużyną był związany od lipca 2011 roku. – Zarząd mnie wezwał ogłosił po prostu, że nie jestem już trenerem i tyle, nie chcę tego komentować – mówi Dariusz Herbin.

Trener przed sezonem zapowiadał, że będzie chciał po pierwszej rundzie być w pierwszej ósemce. Cztery spotkania przed końcem rundy wiosennej Omega Stary Zamość zajmuje 11. miejsce ze stratą trzech “oczek” do Orionu Niedrzwica Duża, która okupuje właśnie 8. pozycję.

Nowym trenerem zespołu został Krzysztof Rysak.Klub na razie związał się ze szkoleniowcem tylko na cztery ostatnie mecze rundy wiosennej z możliwością przedłużenia umowy. – Liczę jednak, że ta współpraca będzie dłuższa. Cztery spotkania to za mało czasu, żeby poznać zespół, tym bardziej, że grają w nim nie tylko Polacy – mówi nowy opiekun Omegi. Rysak wcześniej był związany między innymi z Hetmanem Zamość, czy Gryfem Gmina Zamość. – Nie postawiono przede mną konkretnego celu, ze w tych czterech meczach mam zdobyć jakąś ilość punktów, mam pomóc, muszę poznać drużynę i zobaczymy co będzie dalej – kończy nowy szkoleniowiec Omegi Stary Zamość.