Orion punktuje przeciwko kolejnemu faworytowi

Kilka tygodni temu Orion Niedrzwica Duża pokonał w Kraśniku tamtejszą Stal, a wcześniej wygrał w Kocku z Polesiem. Dziś piłkarze Waldemara Wiatera zremisowali w Końskowoli z miejscowym Powiślakiem, zdobywając punkty z kolejnym czołowym teamem rundy jesiennej.

Od pierwszych minut to Powiślak posiadał inicjatywę na boisku. Michał Bicki w bramce gospodarzy przez pełne 45 minut był praktycznie bezrobotny. Z kolei Rafał Jaśkowiak kilkukrotnie mógł zostać pokonany, jednak główki Sławomira Radzikowskiego Mateusza Kamoli były niecelne. Ostatnia akcja przed przerwą powinna przynieść gola. Mateusz Kamola dostał wycofaną piłkę na szósty metr od Szymona Kowalczyka, jednak jego strzał na długi słupek był dość wyraźnie chybiony.

Od 46. minuty na boisku pojawił się Łukasz Giza, który zastąpił narzekającego na uraz Sławomira Radzikowskiego. Niestety dla Roberta Makarewicza jego podopieczni wcale nie zaczęli grać lepiej. Co gorsza – dziesięć minut po wznowieniu gry, Dawid Osojca sfaulował w polu karnym Pawła Bielaka. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany i pewnie pokonał „Bibę”. Od tego czasu gospodarze ruszyli do przodu, lecz w ich atakach brakowało mobilności i dokładności. Dużo ożywienia wprowadził Adam Aina. Drużyna Waldemara Wiatera dwukrotnie faulowała przed szesnastką w pozornie niegroźnych sytuacjach. Było to zapowiedzią zdarzenia z 77′, gdy Aina padł już za linią. Radosław Wąsik wskazał na punkt karny, a z 11. metrów nie pomylił się Rafał Banaszek. Już przy stanie remisowym goście znaleźli się w dobrej sytuacji, lecz Krzysztof Żarnowski niepotrzebnie przyjmował piłkę. Ostatecznie zawody zakończyły się wynikiem 1:1.

W przyszły weekend końskowolanie wybiorą się do Żółkiewki. Z kolei Orion podejmie Opolanin Opole Lubelskie.

Powiślak Końskowola – Orion Niedrzwica Duża 1:1 (0:0)
Bramki: Rafał Banaszek 78′ (rzut karny) – Paweł Bielak 56′ (rzut karny)

Powiślak: Bicki – Antoniak, Mróz, Osojca, Banaszek, Chwiszczuk (75′ Sułek), Przychodzień, Kowalczyk (60′ Pięta), Kopeć (62′ Aina), Kamola, Radzikowski (46′ Giza).

Orion: Jaśkowiak – Baran, Duda, Bielak, Rup, Dziwulski (46′ Filipczuk), Wierzchowski, Wiśniewski, Żarnowski, Szymuś (71′ Durkalewicz), Stępień.

Żółte kartki: Rafał Banaszek, Kamil Przychodzień – Paweł Bielak, Piotr Baran, Jakub Wiśniewski
Sędziował: Radosław Wąsik (Lublin).