Orlęta Łuków wystartowały!

Orlęta Łuków wystartowały!

W środę do treningów powrócili zawodnicy Orląt Łuków, którzy w poprzednim sezonie do samego końca liczyli się w walce o awans do III ligi. Frekwencja po letniej pauzie nie była powalająca. Na zajęciach stawiło się bowiem raptem szesnastu graczy.

Trenera Stanisława Chudzika z pewnością martwić mogą ubytki kadrowe. Wypożyczenie skończyło się Mateuszowi Cydejko, który ma wylądować w Lutni Piszczac, a treningi w Powiślaku Końskowola rozpoczął Kamil Przychodzień. – Ponadto swoją przygodę z piłką postanowił zakończyć Artur Gaj, a pracę – która kolidowałaby z grą i treningami – znalazł Arek Wróbel. Ale jeśli chodzi o niego, to wciąż z nami trenuje, a my szukamy kompromisu, który zadowoliłby wszystkie strony. Z gry zrezygnowali Jakub Bulak Robert Wołoszka – wylicza trener. W pierwszych zajęciach zabrakło Pawła Jabłońskiego, który po zabiegu nosa nie może jeszcze podejmować wysiłku i będzie trenował od poniedziałku, 13 lipca.

Trener Chudzik na pierwszych zajęciach miał do dyspozycji szesnastu piłkarzy, z czego dwóch to nowi gracze, którymi w Łukowie są zainteresowani. – Ci dwaj to napastnik i środkowy pomocnik, trenuje też z nami obrońca. Na sobotni Letni Turniej Piłki Nożnej Seniorów o Puchar Burmistrza Miasta Łuków zaproszę też co najmniej trzech innych zawodników. Będę im się przyglądał także w poniedziałek, gdy zagramy z FK Baranowicze i ewentualnie w środę z Wilgą Garwolin, a potem będę chciał podjąć decyzję o kształcie naszej kadry na nowy sezon – mówi Chudzik.

Trener łukowskich Orląt nie szuka wzmocnień, ponieważ – jego zdaniem – skład śmiało mogą uzupełnić juniorzy. – Nasi juniorzy starsi pokazują się z naprawdę dobrej strony, mamy fajną, dobrą młodzież. Chcę opierać zespół na graczach z Łukowa, ewentualnie naszego powiatu i okręgu. Ktoś z zewnątrz musi być dużym wzmocnieniem. Jeśli stanę przed wyborem: nasz zawodnik czy ktoś z zewnątrz o podobnych umiejętnościach, to nie będę się zastanawiał – wyjawia swoją wizję Stanisław Chudzik.

W Orlętach od premierowego treningu postawiono na tak zwane “treningi wprowadzające”. Od początku łukowscy zawodnicy nie będą mogli narzekać na nudę – w przeciągu tygodnia rozegrają pięć (w tym dwa po jednej połowie) meczów towarzyskich. Drugi tydzień przygotowań będzie z kolei “przeplatanką” – do trzech test-meczów mają dojść zajęcia na znacznie wyższym poziomie intensywności.

Plan sparingów

11 lipca – Letni Turniej Piłki Nożnej Seniorów o Puchar Burmistrza Miasta Łuków
Motor Lublin -⁠ Orlęta Łuków (13:00)
Drugi mecz ze zwycięzcą lub przegranym spotkania Stal Mielec -⁠ FK Baranowicze (mecze po 45 minut)
13 lipca – FK Baranowicze (w Łukowie)
15 lipca – Wilga Garwolin (w Łukowie)
18 lipca – Podlasie Biała Podlaska (w Łukowie)
22 lipca – Polesie Kock (w Kocku)
25 lipca – Sokół Adamów (w Adamowie)
29 lipca – Pogoń II Siedlce (w Siedlcach)
1 sierpnia – Naprzód Skórzec (w Skórcu).