Orlęta Radzyń Podlaski z nowym nabytkiem pokonały Lewart Lubartów

Orlęta Radzyń Podlaski z nowym nabytkiem pokonały Lewart Lubartów

Ostatni sparing przed rundą wiosenną sezonu 2018/2019 mają za sobą zawodnicy Orląt Radzyń Podlaski. W sobotnim meczu podopieczni Rafała Borysiuka podejmowali drugi zespół rozgrywek IV ligi lubelskiej, Lewart Lubartów. W ostatni dzień lutego III-ligowiec ogłosił także podpisanie umowy z 22-letnim skrzydłowym, Damianem Gałązką. – Za nami pożyteczny sparing z zespołem z wyższej ligi i pewien sprawdzian świadczący o tym, w jakiej jesteśmy dyspozycji. Jestem zadowolony z tego spotkania i myślę, że byliśmy równorzędnym przeciwnikiem dla Orląt. Chłopakom należą się brawa za zaangażowanie, bo pokazali potencjał oraz to, że mogą równać się z zespołem z III ligi. Pierwsza jedenastka już krystalizuje się w mojej głowie na potyczki ligowe, ale rywalizacja w zespole trwa – komentuje Łukasz Mierzejewski. 

Orlęta Radzyń Podlaski – Lewart Lubartów 2:1 (0:1)
Bramki: Patryk Szymala 62′ (rzut karny), Damian Gałązka 73′ − Grzegorz Fularski 20′

Orlęta: Nowacki (46′ Stężała) – Kiczuk, Kursa, Ciborowski, Szymala (70′ Jaworski) – Korolczuk (46′ Lipiński), Panufnik (65′ Rycaj), Gałązka, Zaręba (46′ zawodnik testowany), Ilczuk (46′ Waniowski) – Wojczuk (70′ Bożym).

Lewart: Kuźma – Wankiewicz, Ponurek, Szafrański, Michna, Pokrywka, Majewski, A. Pikul, Najda, Bujak, Fularski oraz Filipczuk, R. Mitura, Muzyka, D. Pikul.

fot. Tomasz Tomczewski (archiwum)