Wyraźna porażka Orląt z Wólczanką

W zaległym spotkaniu 3. kolejki rozgrywek grupy IV III ligi Orlęta Radzyń Podlaski podejmowały Wólczankę Wólka Pełkińska. Podopieczni Artura Bożyka nie najlepiej rozpoczęli ten mecz. Już w 8. minucie Bartosz Klebaniuk musiał wyciągać piłkę z siatki po precyzyjnym uderzeniu Jakuba Szczypka. Jeszcze przed przerwą przyjezdni wyprowadzili kolejne dwa ciosy. Bramkarza Orląt dwukrotnie pokonał Kacper Durda i po pierwszej połowie podkarpacki zespół prowadził 3:0. Na początku drugiej części trafienie Michała Kobiałki wlało w serca sympatyków radzyńskiego zespołu nadzieję na odrobienie strat. Jednak już w 61. minucie szansę na skuteczny comeback zmalały do minimum po czwartej bramce Wólczanki, a trzeciej autorstwa Kacpra Durdy. W końcówce goście dołożyli jeszcze dwa gole. Drogę do bramki reprezentantów Lubelszczyzny znaleźli wprowadzeni na boisko z ławki rezerwowych Krzysztof Pietluch i Kacper Masny. Ostatecznie goście zwyciężyli 6:1. Dla Orląt porażka z Wólczanką jest szóstym przegranym meczem ligowym w sezonie 2020/2021.

NASTĘPNY MECZ

W następnym meczu Orlęta Radzyń Podlaski zagrają na wyjeździe z KS Wiązownica (27 września, 15:00). Natomiast Wólczanka Wólka Pełkińska również na wyjeździe zmierzy się z Koroną II Kielce (27 września, 12:00).

Orlęta Radzyń Podlaski – Wólczanka Wólka Pełkińska 1:6 (0:3)
Bramki: Michał Kobiałka 47′ – Jakub Szczypek 8′, Kacper Durda 30′, 39′, 61′, Krzysztof Pietluch 84′, Kacper Masny 90′

Orlęta: Klebaniuk – Idzikowski, Kursa, Kot, Rycaj (85′ Kuźma) – Syryjczyk (85′ Kalita), Kobiałka, Kamiński, Nowosadko – Baniulis (46′ Perez), Wojczuk (81′ Bożym).

Wólczanka: Bieniek – Wach, Wrona, Pawłowski, Peda (80′ Gul) – Szczypek, Galara, Podstolak (80′ Baran), Matofij (56′ Pietluch) – Durda (67′ Bała), Olejarka (80′ Masny).

Żółte kartki: Arkadiusz Kot x2, Radosław Kursa, Karol Kalita, Szymon Kamiński
Czerwona kartka: Arkadiusz Kot 90+2′ (za dwie żółte)
Sędziował: Arkadiusz Nestorowicz (Biała Podlaska).