Osiem goli w Garbowie

Opolanin Opole Lubelskie nadal bez zwycięstwa pod wodzą Radosława Gąsiorowskiego. W sobotę biało-niebiescy – pomimo prowadzenia 3:1 – przegrali 3:5 z Orionem Niedrzwica Duża.

POMECZOWE KOMENTARZE

Radosław Gąsiorowski (trener Opolanina):Kolejny sparing, w którym nie jesteśmy w stanie zagrać w składzie, jakiego bym sobie życzył. Niektóre nieobecności ciężko wytłumaczyć. Nie robię z tego tragedii, ale trzeba się obudzić. Niektórzy zawodnicy muszą sobie zadać pytanie: w którym kierunku zmierzają i co chcą osiągnąć. Obojętne w jakim gramy ustawieniu – zespół musi dać z siebie wszystko. Widzę dokładnie nad czym muszą trenować dani zawodnicy. Pracujemy solidnie i to ja odpowiadam za wyniki. Z obranej drogi nie będę zbaczał. Część piłkarzy będzie miała niespodziankę i zabraknie ich w składzie. Chwała młodym zawodnikom, bo gdyby ich nie było to musielibyśmy odwoływać mecze kontrolne. Spotkanie kończyliśmy aż z sześcioma młodzieżowcami. Dla kogo są te sparingi? Dla mnie, dla prezesa czy dla zawodników? Taki mecz nie spełnia żadnego celu. Trzeba się uderzyć w pierś, bo możemy się obudzić z ręką w nocniku.

Waldemar Wiater (trener Orionu): Oprócz pięciu bramek – mieliśmy cztery sytuacje w pierwszej połowie i sporo po przerwie. Generalnie mamy problem ze stoperami. Kontuzja wyklucza z gry Pawła Rupa. Za granicę wyjeżdżają Przemysław Gorczyca i Marcin Młynarski. Musimy znaleźć dwóch zawodników na tę pozycję. To było dzisiaj widać, bo traciliśmy głupie bramki. Można się cieszyć z tak wielu sytuacji bramkowych. Po przerwie praktycznie każda kontra groziła golem.

NASTĘPNE SPARINGI

W sobotę Opolanin Opole Lubelskie zmierzy się z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Godzina rozegrania tego pojedynku jest nieznana. Orion ponownie na boisko wyjdzie już w środę o godzinie 16:00. Gracze Waldemara Wiatera zagrają przy ulicy Poturzyńskiej w Lublinie z Janowianką Janów Lubelski.

Opolanin Opole Lubelskie – Orion Niedrzwica Duża 3:5 (3:1)
Bramki:
Oleksij Rodewicz 10′, 20′, Konrad Górniak 19′ –  zawodnik testowany I 20′, 54′, zawodnik testowany II 56′, 75′, Krzysztof Żarnowski 85′

Opolanin: Adamczyk – Gołociński, Górniak, Fliszkiewicz – zawodnik testowany, Korecki (52′ Stalęga), Sałaciński, Stalęga (46′ Bakalarz), Sawicki – S. Rak, Rodewicz (58′ Michał Knap)

Orion: Ciołek – Zarajczyk, Gorczyca, Kostianiuk, Wierzchowski, Szymuś, Baran, Żarnowski, Tarkowski, Filipczuk, zawodnik testowany I oraz Szymański, Cielma, zawodnik testowany II.