Ośmiu zawodników z Lubelszczyzny z powołaniami do reprezentacji Polski U15!

Wygląda na to, że tak uzdolnionego rocznika województwo lubelskie nie miało już od bardzo dawna! Aż ośmiu piłkarzy urodzonych w 2002 roku i reprezentujących kluby z Lubelszczyzny dostało powołania na konsultację szkoleniową reprezentacji Polski U15! Swoją cegiełkę do tego sukcesu dołożyli założyciele szkółki bramkarskiej Keeperteam. 

W dniach 7-9 sierpnia i 9-11 sierpnia w Łomży odbędą się konsultacje szkoleniowe reprezentacji Polski U15. Selekcjoner Robert Wójcik do udziału w spotkaniach zaprosił w sumie ośmiu zawodników z klubów z województwa lubelskiego, co stanowi ponad 19% wszystkich powołanych piłkarzy!

W pierwszej konsultacji udział wezmą Jakub Kotko (AP Motor Lublin), Szymon Jarosz (Dubler Opole Lubelskie), Arkadiusz Korolczuk (Orlęta Radzyń Podlaski) i Przemysław Pęksa (Orlik Lubartów). W drugiej szansę zaprezentowania swoich umiejętności dostaną Tomasz Pluta (BKS Lublin), Dominik Banach, Krystian Stępień (obaj Dubler Opole Lubelskie) i Dawid Karczewski (MUKS Kraśnik).

– Rzadko się zdarza, żeby aż tylu zawodników z naszego województwa jechało na konsultacje reprezentacji – komentuje trener Motoru Lublin CLJ Tomasz Jasik.

Z powołań dla swoich podopiecznych cieszą się też przedstawiciele szkółki bramkarskiej Keeperteam, prowadzonej przez Jakuba Wierzchowskiego, Adama Piekutowskiego i Marcina Mańkę. – Chciałbym podkreślić, że Przemek Pęksa to niejedyny nasz wychowanek, który otrzymał ostatnio nominację do kadry. Selekcjoner reprezentacji U17 dostrzegł talent Mateusza Kochalskiego i Jakuba Stolarczyka. W kadrze U19 szansę pokazania się dostał Leon Otczenaszenko, a do reprezentacji U14 trafił Arkadiusz Krzyżanowski mówi dumny “Piekut”.