Ostatni mecz Artura Bożyka na ławce Orląt. Stal Kraśnik zwyciężyła w Radzyniu Podlaskim

W niedzielnym starciu 13. kolejki rozgrywek grupy IV III ligi Orlęta Radzyń Podlaski podejmowały w spotkaniu derbowym Stal Kraśnik. W trwającym sezonie goście o wiele lepiej radzili sobie w spotkaniach wyjazdowych niż meczach na własnym boisku, w których nie zaznali jeszcze smaku zwycięstwa. Podopieczni Marcina Wróbla po raz kolejny potwierdzili tę zasadę w Radzyniu Podlaskim. W 12. minucie przyjezdni otworzyli wynik rywalizacji za sprawą Adriana Popiołka. Kwadrans później Adrian Nowosadko doprowadził do wyrównania i z takim wynikiem oba zespoły schodziły do szatni. Po zmianie stron na listę strzelców wpisywali się tylko piłkarze Stali. Najpierw po niespełna godzinie rywalizacji trafił Bartosz Dyszy, a kropkę nad “i” w 83. minucie postawił Adam Zawierucha. Jak się okazało, Orlęta po tym meczu straciły nie tylko punkty, ale także trenera, ponieważ z posady pierwszego szkoleniowca zrezygnował Artur Bożyk, który pełnił tę funkcję od stycznia 2020 roku.

OFICJALNY KOMUNIKAT TRENERA ARTURA BOŻYKA:

Chciałbym poinformować o tym, że mecz ze Stalą Kraśnik był naszym (wraz z moim asystentem Przemysławem Kwiatkowskim) ostatnim dniem pracy w Orlętach Radzyń Podlaski.
Poinformowaliśmy Zarząd o naszej decyzji już dzień przed meczem, jednocześnie dziękując Prezesowi za zaufanie i przychylność do wprowadzanych od początku naszej współpracy zmian i profesjonalizacji wielu obszarów funkcjonowania Klubu i drużyny. Kierujemy podziękowania także do kibiców za miniony czas, do Przemysława Kośmidra za duże zaangażowanie w sprawy Klubu i drużyny, do Artura Fijałkowskiego za regularne, konstruktywne rozmowy oraz kierownika Waldemara Pawliny za codzienną pomoc.
Wyrażamy wdzięczność dla drużyny za zaufanie i zaangażowanie w szczególnie trudnych momentach tj. np. konieczność rozgrywania meczów co trzy dni w ciągu 5-6 tygodni, kiedy bywało, że na ławce rezerwowych siedział jeden zawodnik zdolny do gry. Brak wewnątrz zespołowej rywalizacji czy możliwości rotacji był dla nas wszystkich dużym wyzwaniem.
Składamy podziękowania za emocje, atmosferę czy klimat, których wielokrotnie doświadczaliśmy wspólnie na stadionie i w Klubie, jak choćby m.in. czas po wygranym finale Wojewódzkiego Pucharu Polski.
Aktualna sytuacja kadrowa jest stabilna i wygląda tak, że Orlęta mogą przystępować do cotygodniowej rywalizacji z pełną kadrą meczową i trudny czas wydaje się historią. Wrócili m.in. Karol Kalita, Jan Bożym czy Arkadiusz Kot, a proces odbudowywania od podstaw Albertina jest na właściwym etapie i idzie w dobrym kierunku.
Motywacją do podjętej decyzji było nagromadzenie wielu czynników, pośród nich także zdrowotnych uniemożliwiających regularną i systematyczną pracę w okresie 2-3 tygodniowym.
Życzymy drużynie, Klubowi oraz sympatykom wielu sukcesów i pomyślności w realizacji wszelkich przedsięwzięć.

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Orlęta Radzyń Podlaski zagrają na wyjeździe z ŁKS-em Łagów (11 października, 15:00). Wcześniej w ramach 1/4 finału Pucharu Polski BOZPN w meczu wyjazdowym Orlęta zmierzą się z Lutnią Piszczac (7 października, 15:45). Natomiast w następnej kolejce Stal Kraśnik podejmie Cracovię II (10 października, 15:00). Wcześniej w ramach 1/4 finału Pucharu Polski LZPN Stal zmierzy się na wyjeździe z KS Drzewce (7 października, 15:45).

Orlęta Radzyń Podlaski − Stal Kraśnik 1:3 (1:1)
Bramki: Adrian Nowosadko 28′ − Adrian Popiołek 12′, Bartosz Dyszy 57′, Adam Zawierucha 83′

Orlęta: Klebaniuk − Rycaj, Idzikowski, Kot (46′ Kursa), Nowosadko – Kalita, Kobiałka, Kamiński (77′ Syryjczyk), Wiatrak – Baniulis (82′ Bożym), Wojczuk.

Stal: Borusiński − Pacocha (46′ Tadrowski), Dyszy, Gajewski, Michalak – Bartoś, Popiołek, Romera (85′ Nastałek), Cygan (82′ Skrzyński), Wolski (72′ Czelej) – Zawierucha.

Żółte kartki: Arkadiusz Kot, Karol Rycaj, Jakub Syryjczyk − Julien Tadrowski, Adrian Popiołek, Jakub Gajewski
Sędziował: Jakub Moskal (Kielce).

fot. KIKI (archiwum)