Ostatni w tym roku weekend z III ligą

W najbliższą sobotę zostanie rozegrana ostatnia w tym roku kolejka w rozgrywkach grupy IV III ligi. Będzie to zarazem początek rundy wiosennej sezonu 2019/2020.

Zimę w fotelu lidera rozgrywek grupy IV III ligi mogą spędzić cztery drużyny: Hutnik Kraków, Wólczanka Wólka Pełkińska, Korona II Kielce i Motor Lublin. Wydaje się, że w najbardziej komfortowej sytuacji jest zespół z Krakowa, który ma na swoim koncie trzydzieści dwa oczka. Jest to jednak tylko punkt mniej od drugiej w tabeli Wólczanki. Co ciekawe obie ekipy w sobotę zmierzą się w bezpośrednim meczu. Na inaugurację kampanii 2019/2020 lepszą drużyną okazali się zawodnicy z Wólki Pełkińskiej, którzy wygrali na wyjeździe 2:1. To spotkanie można postawić w zakładach bukmacherskich obstawianie meczów lol

Natomiast rezerwy Korony zagrają z ostatnim w tabeli Podlasiem Biała Podlaska, które w 1. kolejce (rozgrywanej dopiero 11 września) rozbiły przeciwników 6:2. Jeśli chodzi o żółto-biało-niebieskich to w rewanżu zmierzą się oni ze Stalą Kraśnik, która w sierpniu sprawiła niespodziankę i pokonała u siebie lublinian 2:1, grając już od pierwszej połowy meczu w osłabieniu, po tym, jak po czerwonej kartce boisko musiał opuścić Sebastian Ciołek. Poza Motorem Lublin zimę w górnej części tabeli spędzą właśnie Stal i Avia Świdnik. Być może do tego grona dołączy także Wisła Puławy, ale jest to uzależnione od pozostałych wyników, a konkretnie Sokoła Sieniawa i Chełmianki Chełm.

Jeśli chodzi o dolne rejony tabeli, pewne jest to, że zimę w strefie spadkowej spędzą: Podlasie Biała Podlaska, które ma na swoim koncie zaledwie osiem punktów i Chełmianka Chełm, która uzbierała w rundzie jesiennej o dwa oczka więcej. W tym gronie mogą się także znaleźć Orlęta Radzyń Podlaski, lecz wpływ na to będą miały rezultaty w starciu z Hetmanem Zamość i Jutrzenki Giebułtów z Wisłą Puławy. To właśnie w Radzyniu Podlaskim zostanie rozegrany rewanż pomiędzy Orlętami a beniaminkiem z Zamościa (w pierwszym meczu był remis 1:1). Aktualnie podopieczni Jacka Ziarkowskiego wyprzedzają swojego najbliższego rywala o trzy punkty. Rozdziela je Jutrzenka, która ma na swoim koncie szesnaście oczek. Do ligowych zmagań III-ligowcy powrócą na początku marca.

5 1 vote
Article Rating