Patryk Burzyński sprawdzany w II lidze

W ślady wypożyczonego do Bytovii Bytów Pawła Buzały, chcą iść młodzi piłkarze Górnika Łęczna, którzy nie mają szans na regularną grę w T-Mobile Ekstraklasie. Najpierw angażu w GKS-ie Tychy bezskutecznie szukał Paweł Socha. Teraz na testy do Legionovii Legionowo udał się natomiast Patryk Burzyński (na zdjęciu z prawej strony). W międzyczasie do Wisły Puławy trafił jeszcze Patryk Dobrowolski, który jesień spędził w IV-ligowych rezerwach.

Niespełna 21-letni zawodnik trafił na Lubelszczyznę przed sezonem 2014/2015, po dobrej rundzie wiosennej w barwach II-ligowej Concordii Elbląg. Przeskok o dwie klasy rozgrywkowe okazał się zabójczy dla wychowanka Olimpii Elbląg, który w tych rozgrywkach rozegrał jedynie 45. minut w meczu Pucharu Polski ze Stalą Rzeszów (1:2 przyp. red.).

Trener Jurij Szatałow dał szansę młodemu zawodnikowi i zabrał go na zgrupowanie do Wałbrzycha. Miejsca w samolocie lecącym do Turcji dla Patryka Burzyńskiego już nie było. Wtedy stało się jasne, że defensywny pomocnik będzie szukał wypożyczenia do innego klubu.

W miniony piątek (20 lutego) Burzyński rozegrał pełne 90. minut w sparingowym starciu Legionovii Legionowo z IV-ligowym KS-em Łomianki. – Patryk Burzyński jest testowany w Legionowie – potwierdza rzecznik prasowy Górnika Łęczna, Jakub Drzewiecki.

Czy 21-letni piłkarz ma szansę na dłużej pozostać w zespole Roberta Pevnika? – Sytuacja powinna rozwinąć się w tym tygodniu. Myślę, że do końca tygodnia powinniśmy poznać przyszłość tego zawodnika w Legionowie – wyjaśnia Drzewiecki.

Legionovia Legionowo po rundzie jesiennej zajmuje jedenaste miejsce w tabeli II ligi. W kadrze zespołu znajdują się dwaj piłkarze z Lubelszczyzny – wychowanek Lublinianki, Mikołaj Smyłek i wychowanek Motoru Lublin, Kacper Tatara.