Paweł Buzała odchodzi z Górnika Łęczna

23-letni Wołodymir Tanczyk podpisał dziś umowę z Górnikiem Łęczna. Nie oznacza to jednak, że kadra zielono-czarnych została powiększona. Wiosną w T-Mobile Ekstraklasie nie zagra już Paweł Buzała. 29-letni snajper został wypożyczony do I-ligowej Bytovii Bytów.

Kadra pierwszego zespołu jest dosyć ograniczona. Do Turcji pojechało 26 zawodników, proszę zajrzeć do regulaminu rozgrywek, tam jest mowa o tym, ilu zawodników możemy potwierdzić do pierwszego zespołu. Jeżeli ktoś nie znalazł się w kadrze na zgrupowanie w Turcji, to oczywiście nie oznacza, że jest automatycznie skreślony, natomiast dzisiaj, na stan bieżących przygotowań znajduje się poza pierwszą drużyną. Takich zawodników oczywiście możemy wypożyczyć – mówił wczoraj rzecznik prasowy Górnika Łęczna Leszek Masierak – zapytany o nieobecność Pawła Buzały na zgrupowaniu w Turcji.

Okazuje się, że “coś na rzeczy” musiało być już od dłuższego czasu. Wychowanek Sparty Złotów pojechał z drużyną na obóz do Wałbrzycha, jednak po powrocie nie wziął udziału w meczu sparingowym z Polonią Warszawa, który przesiedział na trybunach. Kiedy nie znalazł się na liście zawodników, których trener Jurij Szatałow zabierze na obóz do Turcji – było już jasne, że jego przyszłość w Łęcznej stanęła pod ogromnym znakiem zapytania.

Dziś wiadomo, że “Buzi” na Lubelszczyźnie wiosną już nie zagra. Były zawodnik m.in. Lecha Poznań, Lechii Gdańsk, czy GKS-u Bełchatów został wypożyczony na pół roku do I-ligowej Bytovii Bytów, która na zapleczu T-Mobile Ekstraklasy staje się prawdziwym liderem na transferowym rynku! Wcześniej klub sponsorowany przez firmę Drutex pozyskał m.in. Wojciecha Pawłowskiego (ostatnio Śląsk Wrocław), czy Radosława Jasińskiego (Jagiellonia Białystok).

– Liczymy na doświadczenie tego napastnika wierząc, że w duecie z Januszem Surdykowskim będą stanowić o sile naszej ofensywy – powiedział za pośrednictwem oficjalnej strony Bytovii, menedżer klubu, Rafał Gierszewski.

0 0 votes
Article Rating