Paweł Gil poprowadzi mecz eliminacji Ligi Europy

Paweł Gil poprowadzi mecz eliminacji Ligi Europy

Paweł Gil – po ponad półrocznej przerwie – wraca do sędziowania spotkań na arenie międzynarodowej. Arbiter z Lublina został bowiem wyznaczony do prowadzenia meczu III rundy eliminacyjnej Ligi Europy, pomiędzy zwycięzcami par FK Jelgava (Łotwa)/Rabotnicki Skopje (Macedonia) – Trabzonspor (Turcja)/FC Differdange 03 (Luksemburg).

Ostatnim pojedynkiem w europejskich pucharach, który prowadził Paweł Gil, był pojedynek Partizana Belgrad z Asteras Tripolis, w ramach rozgrywek fazy grupowej Ligi Europy, w sezonie 2014/2015. W minionej kampanii lubelski sędzia gwizdał w trzech potyczkach LE i co ciekawe – w żadnej z nich nie wygrywali gospodarze!

Tym razem Gil został wyznaczony do sędziowania starcia III rundy eliminacyjnej pomiędzy zwycięzcą pary FK Jelgava/Rabotnicki SkopjeTrabzonspor/FC Differdange 03.

W pierwszych potyczkach pomiędzy tymi zespołami – minimalnie lepsi okazywali się gospodarze. Łotysze 1:0 ograli Macedończyków. Turcy – w takim samym stosunku – pokonali natomiast Luksemburczyków.