Paweł Lipiec w Świnoujściu?

20-letni bramkarz Motoru Lublin – Paweł Lipiec – przebywa na testach w I-ligowej Flocie Świnoujście. Podstawowy zawodnik żółto-biało-niebieskich wystąpi w dzisiejszym turnieju Energa Cup organizowanym w Słupsku.

Energa Football Cup to rozgrywki halowe, które odbywają się w Słupsku. Impreza rozpoczęła się już w piątek, kiedy to na parkiecie rywalizowały dzieci. Dzień później w zawodach udział wzięli amatorzy. Niedziela to czas dla profesjonalnych piłkarzy. W turnieju wystąpią m.in. Lechia Gdańsk, Pogoń Szczecin, Piast Gliwice, a także zespoły złożone z gwiazd T-Mobile Ekstraklasy (“Mariusz Piekarski Team”, “Fabryka Futbolu”). Swój udział w imprezie potwierdzili m.in. Kamil Grosicki, Marcin Wasilewski, Sebastian Mila, Karol Linetty, Hubert Wołąkiewicz, Rafał Janicki, czy Bartłomiej Pawłowski. W tym gronie znajdzie się miejsce również dla Pawła Lipca z Motoru Lublin.

20-letni podstawowy bramkarz żółto-biało-niebieskich wystąpi w barwach Floty Świnoujście, która będzie jedynym I-ligowym zespołem w stawce. – Paweł wyjechał się sprawdzić. Z tego co wiemy – ma wystąpić w tym turnieju i jak będzie wszystko w porządku, to dostanie kolejne zaproszenie na testy do Floty – komentuje drugi trener Motoru, Paweł Kamiński. Występy Pawła Lipca śledzić będzie można w stacji TVP Sport, która z tego wydarzenia przeprowadzi transmisję “na żywo”.

Mecze Floty w turnieju Energa Cup:

14:00 Flota Świnoujście – Fabryka Futbolu,
15:40 Flota Świnoujście – Gryf Słupsk,
18:15 Flota Świnoujście – Lechia Gdańsk.


Paweł Lipiec to wychowanek Sokoła Zwierzyniec. Do Motoru Lublin trafił z juniorów Górnika Zabrze po rundzie jesiennej sezonu 2011/2012. W obecnej kampanii wystąpił w osiemnastu spotkaniach na poziomie III ligi lubelsko-podkarpackiej.