Pechowa 13. kolejka dla Chełmianki. Artur Bożyk nie jest już trenerem klubu z Chełma!

W 13. kolejce rozgrywek grupy IV III ligi Chełmianka Chełm udała się do Ostrowca Świętokrzyskiego na spotkanie z KSZO. Biało-zieloni w tym sezonie na wyjeździe jeszcze nie wygrali i niestety przedłużyli niechlubną dla siebie serię. Goście po raz kolejny bardzo źle weszli w mecz, tracąc gola autorstwa Jakuba Chrzanowskiego już po pięciu minutach. Kwadrans później ten sam zawodnik podwyższył rezultat na 2:0. Do przerwy trzecią bramkę dla gospodarzy ustrzelił Tomasz Chałas, stawiając swoją drużynę w mocno komfortowej sytuacji. Jak się okazało, w drugiej połowie wynik nie uległ już zmianie, dając miejscowym pewne zwycięstwo. Ponadto po tej porażce zarząd klubu zdecydował o zwolnieniu dotychczasowego trenera Chełmianki, Artura Bożyka. 43-latek prowadził drużynę z Chełma od 2012 roku. Nazwisko nowego szkoleniowca zostanie przedstawione w najbliższych dniach. − To był dwie bardzo różne połowy. Nie poradziliśmy sobie z prostymi błędami z pierwszych minut, za które słono zapłaciliśmy w postaci straconych goli. To mocno negatywne uderzenie nas sparaliżowało i pierwsza część gry to nie był prawdziwy obraz tego zespołu. Diametralnie inna drużyna wyszła na drugą połowę. Potrafiliśmy stworzyć pięć-sześć bardzo dobrych sytuacji bramkowych. Dodatkowo przejęliśmy kontrolę nad tym, co działo się boisku. Niestety nie udało nam się sfinalizować tych okazji, które nam się nadarzyły − mówił po meczu Artur Bożyk.

W następnej kolejce KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski zmierzy się z Hetmanem Zamość (26 października, 15:00). Natomiast Chełmianka Chełm podejmie Wisłę Sandomierz (26 października, 15:00).

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski − Chełmianka Chełm 3:0 (3:0)
Bramki: Jakub Chrzanowski 6′, 20′, Tomasz Chałas 38′

Chełmianka: Szymkowiak − J. Niewęgłowski, Wołos, Myszka, Kwiatkowski – Dobrzyński, Uliczny, Czułowski, Kocoł, Wolski – Hladkyy.

Żółte kartki dla Chełmianki: Michał Wołos, Norbert Myszka, Kamil Kocoł