Piast – Cracovia typy i statystyki – 27 września 2021

Piast – Cracovia typy i statystyki – 27 września 2021

Czas spiąć klamrą 9. kolejkę PKO Ekstraklasy. W poniedziałkowym meczu Piast Gliwice podejmie Cracovię. Kto wygra? Czy Piast pójdzie za ciosem i po pucharowej wygranej, dołoży kolejne zwycięstwo? A może to Cracovia pod batutę Michała Probierza wreszcie się przełamie? Szykuje się nam niezłe widowisko. Dlatego przenalizuj nasze przed Piast – Cracovia typy, które publikujemy poniżej.

Nasze przewidywania na mecz Piast Gliwice – Cracovia (27.09.2021)

Poniższa lista przedstawia trzy nasze prognozy przed spotkaniem Piastunek z Pasami. Dalej znajdziesz ciekawe analizy i krótką zapowiedź meczu.

Po przejściu na strony bukmacherów, zwróć uwagę, czy na mecz Piast – Cracovia kursy nie uległy zmianie.

“Pasy” powalczą o przełamanie w Gliwicach, czy to się uda?

Ekipa Michała Probierza nie ma ostatnio dobrego czasu. Cracovia przegrała po rzutach karnych z ŁKS-em Łódź w Pucharze Polski. Dla popularnych “Pasów” był to już trzeci mecz bez zwycięstwa. Dwa wcześniejsze w PKO Ekstraklasie (z Pogonią i Górnikiem Zabrze) kończyli remisami.

Tylko nieco lepiej poczyna sobie zespół Piasta Gliwice. I też dlatego przed Piast – Cracovia typy kierujemy w stronę gospodarzy. “Piastunki” wygrały ostatnio w Pucharze Polski 2:0 z Włocłavią. Tym samym gliwiczanie przełamali fatalną passę dwóch porażek z rzędu w lidze – Lechią i Zagłębiem Lubin po 0:1.

W marcu tego roku w meczu Piasta z Cracovią lepsi okazali się gliwiczanie, wygrywając 2:0. Biorąc pod uwagę fakt, że “Pasy” nie wygrały 3 z 4 ostatnich meczów przeciwko Piastowi, jak najbardziej można się pokusić o zakłady na czystą jedynkę.

Sądzimy także, że to ekipa gospodarzy otworzy wynik i będzie prowadzić już do przerwy. Kolejny raz warto w tym miejscu skierować się do statystyk, które w zakładach bukmacherskich wiele razy okazały się pomocne. Piast strzelił pierwszego gola w 6  z 10 ostatnich meczy ligowych u siebie. Dodatkowo, Cracovia przegrała pierwszą połowę w aż 9 z 15 ostatnich swoich spotkań. To nakazuje nam sądzić, że przedstawione w materiale na Piast – Cracovia typy będą trafione.

Kto nie zagra w meczu Piast – Cracovia?

Warto jednak też zajrzeć do sytuacji kadrowej i tutaj widzimy, że kontuzje trapią zespół Michała Probierza. W meczu Piast Gliwice – Cracovia nie wystąpi na pewno Brazylijczyk Thiago. Wciąż nie jest jasne, czy zagra dwóch kolejnych graczy gości, a więc Marcos Alvarez i Michal Siplak. W szeregach Piasta nie ma żadnych doniesień o nowych kontuzjach czy zawieszeniach. Dlatego też na spotkanie Piast – Cracovia składy obu ekip będą wyglądać względnie mocno.

Piast – Cracovia bezpośrednie mecze

Sprawdźmy pięć ostatnich bezpośrednich pojedynków obu zespołów.

  • Piast Gliwice – Cracovia 2:0
  • Cracovia – Piast Gliwice 1:0
  • Piast Gliwice – Cracovia 1:1
  • Piast Gliwice – Cracovia 1:0
  • Cracovia – Piast Gliwice 2:0

Częściej ostatnio wygrywali gliwiczanie. I tym razem stawiamy na to samo.

Czy będzie dostępna z meczu Piast – Cracovia transmisja online?

Tak. Mecz rozpocznie się 27 września, o godzinie 18:00. Transmisję online znajdziesz na NC+ Go oraz Canal+ Sport online. Ponadto z meczu transmisję telewizyjną przeprowadzi Canal+ Sport i Canal+ Sport 3.

Częste pytania odnośnie meczu Piasta z Cracovią

  • Jaki był wynik ostatniego bezpośredniego meczu?

Piast pokonał Cracovię 2:0 w marcu 2021 roku.

  • Czy są jakieś przed meczem Piast – Cracovia kontuzje?

Tak. Sytuację kadrową znajdziesz w naszym tekście.

  • Gdzie są najwyższe na Piast – Cracovia kursy?

Porównanie kursów i najlepszych bukmacherów też przedstawiliśmy na naszej stronie internetowej.