Piast Gliwice – Jagiellonia typy i kursy (18.05.2024)

Przy korzystnych rozstrzygnięciach innych meczów i swojej wygranej w Gliwicach Duma Podlasia już po zakończeniu 33. serii gier będzie mogła cieszyć się z historycznego triumfu. Co musi się stać, by taki scenariusz się ziścił? Szczegóły poniżej.

Piast Gliwice – Jagiellonia typy bukmacherskie

Gdyby zawodnicy z Białegostoku nie byli takimi arcymistrzami w samodzielnym sprawianiu sobie problemów, to Jaga prawdopodobnie podzieliłaby los Bayeru Leverkusen czy też Interu Mediolan, a więc zespołów, które zapewniły sobie piłkarskie mistrzostwo kraju na kilkanaście bądź nawet kilkadziesiąt dni przed oficjalnym zakończeniem rozgrywek.

piast-gliwice-jagiellonia-typy

Sporym kłopotem dla drużyny z Podlasia jest teraz to, że Piast na finiszu sezonu wspiął się na absolutne wyżyny swoich umiejętności. Efekt? Pewne utrzymanie i perspektywa awansu nawet na ósme miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy.

Jesteśmy niemal w 100% przekonani, że na obiekcie w Gliwicach podczas sobotniego wieczoru będzie miała miejsce prawdziwa i zażarta wymiana ciosów. W jej wyniku na kontach obydwu ekip pojawi się przynajmniej jedna bramka.

Pod kątem statystycznym dość dobrze wyglądają także Piast Gliwice – Jagiellonia typy na co najmniej 9 rzutów rożnych. Zarówno Piastunki jak i klub ze stolicy województwa podlaskiego pojawiają się średnio w narożnikach boiska jakieś 5 razy. Liczymy, że ta tendencja zostanie podtrzymana.

Piast Gliwice – Jagiellonia kursy bukmacherskie

Legalni polscy bukmacherzy wyraźnie faworyzują zespół gości. Kurs na ich zwycięstwo wynosi w tym momencie około 2.20. Na 3.10 wyceniono ewentualne zwycięstwo. Przelicznikiem 3.80 opisano natomiast prawdopodobieństwo wystąpienia remisu. Czy słusznie? Czas pokaże.

Piast Gliwice – Jagiellonia bezpośrednie mecze i ostatnie wyniki

Pięć spotkań z rzędu bez porażki. Czyżby miał to być opis aktualnej dyspozycji Jagi? Nic bardziej mylnego. Białostocczanie wykazują się zdecydowanie mniejszą konsekwencją, czego dowodem jest raptem dwie wygrane na przestrzeni pięciu poprzednich batalii.

Podopieczni Adriana Siemieńca staną tym samym przed wyjątkowo trudnym zadaniem. Jego pozytywna realizacja połączona z kiepską postawą Śląska mogą jednak zdziałać cuda.

Piast Gliwice – Jagiellonia przewidywane składy

Jak mogą wyglądać wyjściowe jedenastki obydwu ekip? Oto moje prognozy:

Piast Gliwice: Plach – Mokwa, Czerwiński, Mosór, Pyrka – Tomasiewicz, Dziczek, Felix, Szczepański, Ameyaw – Wilczek

Jagiellonia Białystok: Alomerovic – Wdowik, Dieguez, Skrzypczak, Sacek – Nene, Nguiamba, Naranjo, Imaz, Marczuk – Pululu

Gdzie oglądać Piast Gliwice – Jagiellonia? Transmisja i godzina

Przebieg omawianego starcia będzie można śledzić na antenach stacji Canal+Sport oraz Canal+4K Ultra. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godz. 20:00 w dniu 18 maja 2024 roku.

OGLĄDAJ TUTAJ

Osoby nieposiadające dostępu do telewizji satelitarnej powinny natomiast czym prędzej zainteresować się platformą wideo na życzenie o nazwie Canal+online. To właśnie na jej łamach znajdzie się bowiem odrębna transmisja z obiektu przy ul. Stefana Okrzei 20 w Gliwicach.