Piast Gliwice – Zagłębie Lubin typy i kursy (15.04.2024)

Ostatnie starcie 28. serii gier PKO Ekstraklasy przynajmniej w teorii nie zapowiada się jako wybitnie interesujące. Czy szkoleniowcy obu drużyn przygotowali na ten poniedziałkowy wieczór coś specjalnego? Sprawdźcie Piast Gliwice – Zagłębie Lubin typy, w których piszę na ten temat nieco więcej.

Piast Gliwice – Zagłębie Lubin typy bukmacherskie

Włodarze naszej najwyższej piłkarskiej klasy rozgrywkowej dotychczas zwykle tak starali się układać terminarz zmagań, aby na zakończenie każdej kolejki dochodziło do spotkania, które wiązałoby się z solidną dawką emocji. Mam nieodparte wrażenie, że tym razem tenże plan kolokwialnie mówiąc wziął w łeb.

Piast to drużyna, która zdecydowanie najczęściej dzieli się punktami z przeciwnikiem w całej PKO Ekstraklasie. Do tej pory taka sytuacja miała miejsce aż 14 razy! Jestem zdania, że podczas pojedynku z Miedziowymi podobny scenariusz może się powtórzyć. Ciężko stwierdzić czy będzie to remis bezbramkowy, czy jednak każdy z zespołów zdobędzie po jednym golu, ale mam przeczucie, że nie doczekamy się wyłonienia zwycięzcy.

piast-gliwice-zaglebie-lubin

Warto będzie także zwrócić uwagę na Piast Gliwice – Zagłębie Lubin typy dotyczące liczby strzelonych goli. Nastawianie się na festiwal bramkowy może być mocno zgubne, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę fakt, iż przednie formacje obu ekip nie są raczej zbyt ofensywnie usposobione. Jeśli padnie zatem więcej niż dwa gole, to przyznam szczerze, że będę wyjątkowo zdziwiony.

Piast Gliwice – Zagłębie Lubin kursy bukmacherskie

Bukmacherzy mocno faworyzują tym razem zespół gości. W ofercie firmy Betfan ich wygraną opisano np. kursem 2.20. Triumf lubinian to już natomiast aż 3.40. Przelicznik opisujący podział oczek wynosi 3.10.

Piast Gliwice – Zagłębie Lubin bezpośrednie mecze i ostatnie wyniki

Oba zespoły nie zaliczą raczej minionych tygodni do udanych. Zarówno gliwiczanie, jak i popularni Miedziowi pozostają bez zwycięstwa od paru dobrych meczów i ewentualne przełamanie byłoby dla nich niczym tlen. Podjęcie rękawicy rzuconej przez Górnik Zabrze w poprzedniej kolejce pozwala sądzić, iż nieco większe szanse na triumf mają podopieczni Waldemara Fornalika. Mnóstwo niespodziewanych rozstrzygnięć, jakie w tej kampanii miały miejsce, nie pozwala jednak na 100% wiarę w podobny wynik.

Piast Gliwice – Zagłębie Lubin przewidywane składy

Na kilka chwil przed oficjalnym rozpoczęciem meczu wszystko wskazuje na to, że oba zespoły przystąpią do tego spotkania w następujących zestawieniach:

Piast Gliwice: Plach – Mokwa, Czerwiński, Mosór, Huk – Dziczek, Hateley, Ameyaw, Szczepański, Pyrka – Piasecki

Zagłębie Lubin: Dioudis – Mata, Ławniczak, Nalepa, Kopacz – Dąbrowski, Poletanovic, Pieńko, Munoz, Chodyna – Kurminowski

Gdzie oglądać Piast Gliwice – Zagłębie Lubin? Transmisja i godzina

Przekaz na żywo z potyczki pomiędzy Piastem a Zagłębiem będzie można śledzić na antenach dwóch stacji telewizyjnych. Mowa tu kolejno o Canal+Sport 3 oraz Canal+Sport 5. Dodatkowo wszyscy zainteresowani znajdą relację ze Stadionu Miejskiego w Gliwicach na platformie Canal+online. Początek starcia już o godz. 19:00 w dniu 15 kwietnia 2024 roku.

OGLĄDAJ TUTAJ