Piątek polubił Radom. Motor zdobył stadion przy Struga

Gol Pawła Piątka zadecydował o sparingowym zwycięstwie Motoru Lublin nad Radomiakiem. Napastnik pozyskany zimą z Orła Przeworsk póki co zdobywa bramki tylko… w Radomiu. 21-latek trafił do siatki w grze kontrolnej z Bronią Radom, a w ostatnią sobotę lutego trafił także przy Struga. Tym samym żółto-biało-niebiescy w 2016 roku nie przegrali żadnego z trzech sparingów z czołowymi II-ligowcami (wcześniej zwycięstwo 2:0 nad Stalą Stalowa Wola i remis 2:2 ze Stalą Mielec przyp. red.).

KOMENTARZ TRENERA

Tomasz Złomańczuk: – Uważam, że pierwsza połowa w naszym wykonaniu była dobra. Mieliśmy niezłe momenty, gdzie realizowaliśmy nasze założenia taktyczne. Przytrafiło nam się kilka błędów, po których rywal miał sytuacje, ale ich nie wykorzystał. W drugiej połowie – po zmianach – obraz gry się zmienił i ciężko było nam realizować naszą taktykę. Fajnie wygrać sparing, ale dla nas prawdziwym sprawdzianem będzie mecz ligowy. Cieszę się, że bramkę strzelił Paweł Piątek. Pracujemy dalej i czekamy na rywalizację w lidze. Jak padł gol? Alek Komor zachował się jak skrzydłowy, minął kilku rywali i dograł do Pawła. Nasz zawodnik fajnie zachował się w polu karnym i zrobił to, co ma zrobić napastnik. Dlaczego nie zagrał Krzysztof Żukowski? Jest po chorobie i ostatnio nie trenował.

NASTĘPNY SPARING

Żółto-biało-niebiescy kolejną grę kontrolną rozegrają 5 marca. Ich rywalem będzie Kryształ Werbkowice.
– Miejsce i godzina rozpoczęcia tego spotkania są nieznane. Chciałbym zagrać na naturalnej nawierzchni –
mówi Tomasz Złomańczuk. 28 lutego Motor zmierzy się jeszcze z Victorią Żmudź, ale w tym pojedynku wystąpią głównie juniorzy starsi. – Zgadza się. Dodatkowo wystąpi z nimi Julien Tadrowski, który jest po chorobie i trenuje dopiero od piątku – wyjaśnia coach.

Radomiak Radom – Motor Lublin 0:1 (0:1)
Bramka: Paweł Piątek 42′

Motor: Zagórski (46′ Socha) – Kowalczyk (65′ Wolski), Falisiewicz, Komor (46′ Gieraga), Prusinowski (46′ Dikij) – Tymosiak, Piekarski (65′ Kamiński), Król, Drozd (65′ Michota), Stachyra (65′ Mroczek) – Piątek (61′ Myśliwiecki).