Piecyk w stylu "Lewego". Janowianka rozniosła Granit

Granit Bychawa nie okazał się zbyt mocnym rywalem dla piłkarzy Janowianki Janów Lubelski. IV-ligowiec w swoim pierwszym sparingu w 2016 roku pokonał przeciwnika z okręgówki w stosunku 8:0! Wyczynem w stylu Roberta Lewandowskiego popisał się Łukasz Piecyk, który do siatki oponenta trafiał pięciokrotnie!

PRZEBIEG MECZU

Janowianka Janów Lubelski tegoroczne granie miała rozpocząć już w poprzedni piątek. Ostatecznie jednak mecz Bukową Jastkowice nie doszedł do skutku. Tym razem nic nie stanęło już na przeszkodzie, by ekipa Marka Krzysztonia wyszła na boisko. W sobotę IV-ligowiec nie miał większych problemów z pokonaniem Granitu Bychawa. Pierwszy pojedynek w 2016 roku na długo zapamięta Łukasz Piecyk. Snajper niebiesko-białych zaprezentował rewelacyjną dyspozycję, zdobywając aż pięć bramek. Ponadto gole zdobywali jeszcze Piotr Chmiel, Paweł Wieleba oraz Grzegorz Sobótka i sobotnie spotkanie zakończyło się wynikiem 8:0!

NASTĘPNY SPARING

Piłkarze Janowianki swój kolejny sparing rozegrają w następną sobotę o godzinie 13:00. Ich rywalem będzie Łada 1945 Biłgoraj.

TESTOWANI GRACZE

Marek Krzysztoń: – W dzisiejszym sparingu testowaliśmy trzech zawodników. To bramkarz, który jest młodzieżowcem oraz dwóch zawodników środka pola. Trenują z nami już od tygodnia i nadal będą pracować z nami. Przy dobrych wiatrach – zostaną w naszym klubie na dłużej.

KOMENTARZ TRENERA

Marek Krzysztoń: – Rywal nie był zbyt mocny. Przed meczem myślałem, że Granit zawiesi poprzeczkę trochę wyżej. Najważniejsze, że mecz odbył się bezurazowo. Ważne, że zagraliśmy i pobiegaliśmy, bo to był dla nas przecież dopiero pierwszy sparing.

Janowianka Janów Lubelski – Granit Bychawa 8:0 (5:0)
Bramki: Łukasz Piecyk x5, Piotr Chmiel, Paweł Wieleba, Grzegorz Sobótka

Janowianka: Wąsik – P. Sobótka, T. Sadowski, Małek, zawodnik testowany I, Golec, Michał Szczecki, G. Sobótka, zawodnik testowany II, Chmiel, Piecyk oraz Pisarski, zawodnik testowany III, Wieleba, Kuźnicki, Zarzeczny

Sędziował: Radosław Wąsik.