Pierwsza szóstka nie dla AZS PSW Biała Podlaska

Piłkarki nożne AZS PSW Biała Podlaska nie mają już nawet matematycznych szans na uplasowanie się w stawce sześciu najlepszych drużyn w Ekstralidze kobiet w sezonie 2018/2019. Stał się tak po czwartkowej porażce z UKS-em SMS Łódź. – Z powodu kontuzji boisko już w 7. minucie opuściła Katarzyna Michalska. Jeśli chodzi o sam mecz, to był on szarpany. Obie drużyny grały z pominięciem linii środkowej i szybko przemieszczały piłkę na połowę rywala. Boisko nie pozwalało na podejmowanie ryzyka, bo utrudniało i spowalniało akcję, ale próbowaliśmy stwarzać sytuacje. Szybko straciliśmy bramkę, choć potem spotkanie było wyrównane. Myślę, że przerwa świąteczna pozwoli nam na złapanie oddechu i wrócimy po niej zmobilizowani – mówi Michał Kwiecień.

W następnej kolejce AZS PSW Biała Podlaska podejmie GKS Katowice (24 kwietnia, 14:00).

UKS SMS Łódź – AZS PSW Biała Podlaska 2:0 (1:0)
Bramki: Klaudia Jedlińska 14′, Olha Zubchyk 90′ (rzut karny)

AZS PSW: Dewicka – Sosnowska, Bosak (50′ Dranouskaya), Edel, Niedbała (80′ Mikołajczak) – Wołos, Cieśla, Michalska (7′ Płoska), Gąsieniec, Lefeld – Stasikowska (70′ Mućka ).

Żółta kartka dla AZS PSW: Ewa Cieśla
Sędziowała: Sylwia Biernat (Brzesko).