Pierwsze bezpośrednie starcie III-ligowców z województwa lubelskiego dla Orląt

Piątkowy sparing Orląt Radzyń Podlaski i Stali Kraśnik obu ekipom upłynął pod znakiem testów. Trener Rafał Borysiuk sprawdzał aż jedenastu zawodników i część z nich widziałby w swoim zespole w sezonie 2018/2019. Poza Krystianem Putonem i Szymonem Stanisławskim, którzy przenieśli się do Wisły Puławy, biało-zielonych barw nie będą także reprezentowali: Piotr Krawczyk, Cezary Demianiuk (obaj wrócili do Pogoni Siedlce) i Maksymilian Brzosko. W drużynie z województwa lubelskiego zostaje natomiast Jakub Kaganek, ale z powodów zdrowotnych nie pojawił się na boisku. Z kolei Jarosław Pacholarz testował ośmiu zawodników. Wśród nich był Arkadiusz Adamczuk z Lewartu Lubartów. Nie wszyscy znaleźli uznanie w oczach szkoleniowca, dlatego części z nich ostatecznie podziękowano. Bramkarz Daniel Karczewski w piątkowym sparingu wypadł przyzwoicie, lecz w jego wypadku do uzgodnienia zostały jeszcze kwestie pozasportowe. W niebiesko-żółtych barwach kibice na pewno nie zobaczą już takich piłkarzy jak: Piotr Chomczyk i Adam Orzeł. Z drużyną nie trenują na razie Arkadiusz Maj i Ernest Skrzyński, którzy są kontuzjowani. Obie ekipy swoje kolejne sparingi rozegrają 21 lipca. Rywalem Stali Kraśnik będzie Tomasovia Tomaszów Lubelski, a Orląt Radzyń Podlaski, Eko Różanka. 

Orlęta Radzyń Podlaski – Stal Kraśnik 2:0 (0:0)
Bramki: zawodnik testowany 50′, zawodnik testowany 65′

Orlęta: (skład wyjściowy + rezerwowi) Nowacki, Stężała – Szymala, Kiczuk, Zarzecki, Ciborowski, Kot, Kalita, Panufnik, Lipiński, Rycaj, Korolczuk, jedenastu zawodników testowanych.

Stal: (skład wyjściowy + rezerwowi) Ciołek, Karczewski – Pietroń, Gajewski, Lutsyk, Król, Drozd, Kędra, Leziak, Dąbrowski, Bartoś, Wojtaszek, Fornal, Szewc, Adamczuk, siedmiu zawodników testowanych.

fot. Robert Romaniuk (archiwum)

0 0 votes
Article Rating