Pierwsze ruchy transferowe III-ligowców

Pierwsze ruchy transferowe III-ligowców

Zimowe okno transferowe jeszcze się nie rozpoczęło, co nie oznacza, że w klubach nie zapadają pierwsze decyzje kadrowe. Okres roztrenowania to idealny moment, by przetestować potencjalnych kandydatów do wzmocnienia zespołu.

AVIA ŚWIDNIK

Patryk Czułowski od wtorku przebywa na testach w II-ligowym Rozwoju Katowice. 23-latek ma wystąpić w dzisiejszym sparingu z grającą w klasie okręgowej Spartą Katowice. Umowę z Avią rozwiązał Mateusz Olszak. 25-latek ma za sobą niezbyt udaną rundę. W 12 występach zdobył tylko trzy gole. Ponadto, wciąż nieznany jest plan przygotowań świdniczan do rundy wiosennej. Nie wiadomo też, kto poprowadzi żółto-niebieskich w rundzie wiosennej. Przyszłość Tadeusza Łapy stoi bowiem pod dużym znakiem zapytania.

CHEŁMIANKA CHEŁM

Artur Bożyk przebywa na stażu trenerskim w Akademii Piłkarskiej Realu Madryt. Na testy do II-ligowego Radomiaka Radom udał się natomiast Przemysław Banaszak. 20-latek wystąpi w piątkowym sparingu ekipy Jerzego Cyraka z Polonią Warszawa. Zainteresowanie Mateuszem Kompanickim wyraża Motor Lublin. Nieoficjalnie wiadomo, że 21-latek nie jest szczególnie zainteresowany przenosinami do ligowego rywala.

MOTOR LUBLIN

W piątkowym sparingu z Lublinianką (7:2) Marcin Sasal przyglądał się trzem nowym zawodnikom. Najbliżej pozostania w Motorze jest Marcin Burkhardt. Niezłe wrażenie pozostawił po sobie też lewy obrońca Jan Pelc z Resovii. 18-latek jest brany pod uwagę również pod kątem wzmocnienia drużyny juniorów starszych. W żółto-biało-niebieskich barwach nie zagra raczej Patryk Miarka z Finishparkietu Drwęca Nowe Miasto Lubawskie. Z liderem grupy IV III ligi od dłuższego czasu gościnnie trenuje Maciej Szmatiuk. W ostatnich dniach profesjonalny kontrakt z Motorem podpisał 17-letni napastnik Szymon Rak.

ORLĘTA RADZYŃ PODLASKI

Damian Panek od poniedziałku przebywa na stażu trenerskim w Jagiellonii Białystok. Dziś odbędzie rozmowę z pierwszym szkoleniowcem Jagi Ireneuszem Mamrotem, a w piątek obejrzy mecz ligowy z Pogonią Szczecin. Nieoficjalnie wiadomo, że zimą z Orlętami pożegnają się Adam Zawierucha i Damian Iwańczuk. Na testach w Puszczy Niepołomice przebywał natomiast Adrian Zarzecki.

PODLASIE BIAŁA PODLASKA

W sparingach z Huraganem Międzyrzec Podlaski (2:2) i z Eko Różanka (5:2) Miłosz Storto sprawdzał kilkunastu nowych piłkarzy. Najlepsze wrażenie zrobił środkowy obrońca, który ma spore szanse, by dołączyć do III-ligowca. Z drużyną żegna się za to Michał Pyrka, który studiuje w Warszawie. Los stopera podzieli najprawdopodobniej także Luka Gugeszaszwili, któremu skończyło się wypożyczenie z Jagiellonii Białystok. Podlasie chciałoby jednak zatrzymać Gruzina.