Pierwsze wzmocnienie Chełmianki!

Pierwsze wzmocnienie Chełmianki!

Przemysław Banaszak jest bardzo blisko przenosin do Radomiaka Radom. Najlepszego strzelca biało-zielonych wiosną zastąpi w Chełmie Mateusz Olszak, który we wtorek podpisał półroczny kontrakt z wiceliderem rozgrywek grupy IV III ligi.

To właśnie grając dla Chełmianki Chełm, 25-latek przeżywał swoje najlepsze chwile w przygodzie z piłką nożną. Mateusz Olszak w biało-zielonych barwach występował przez ponad dwa lata (wiosna 2013 oraz sezony 2013/2014 i 2014/2015). W tym czasie rozegrał 68 spotkań ligowych, w których zdobył 34 gole, po czym zdecydował się na przenosiny do Wisły Puławy.

W ostatnich sezonach wychowanek Hetmana Gołąb nie spisywał się już tak dobrze (nie licząc udanego półrocza w Orlętach Radzyń Podlaski). W kampaniach 2015/2016, 2016/2017 i jesienią 2017/2018 w 66 występach strzelił 20 bramek. Po nieudanej pierwszej części bieżącego sezonu Oli rozwiązał umowę z Avią Świdnik i zdecydował się na powrót do Chełma. – Gdy tylko w mediach pojawiła się informacja, że Mateusz Olszak rozstał się z Avią Świdnik i stał się wolnym zawodnikiem, skontaktowaliśmy się z nim i złożyliśmy mu propozycję gry w Chełmiance. Wszyscy doskonale znamy Mateusza, wiemy, że jest to zawodnik o dużych umiejętnościach. Gdy grał w naszym klubie, strzelał dużo bramek. I na to też liczymy w rundzie wiosennej. Sądzę, że zawodnik pod skrzydłami trenera Artura Bożyka wróci do dawnej formy i będzie mocnym punktem naszej drużyny – mówi prezes Chełmianki Chełm Grzegorz Gardziński, za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej klubu.

Mateusz Olszak zastąpi w Chełmiance Przemysława Banaszaka, który jest blisko przenosin do Radomiaka Radom. 20-latek wystąpił w dwóch sparingach II-ligowca (z Polonią Warszawa 3:3 i z Widzewem Łódź 1:1) i pozostawił po sobie na tyle dobre wrażenie, że najprawdopodobniej zostanie wytransferowany do klubu zarządzanego przez Sławomira Stempniewskiego.

Oli z pewnością nie będzie jedynym wzmocnieniem biało-zielonych w zimowym oknie transferowym. – To nasz pierwszy transfer w okresie zimowym. Pracujemy nad kolejnymi. Interesujemy się wyłącznie zawodnikami z województwa lubelskiego, nie ukrywam również, że chcemy też poszerzyć kadrę zespołu juniorów starszych i pozyskać utalentowanych młodych graczy z okręgu chełmskiego – dodaje Gardziński.

Chełmscy kibice liczą, że po dobrej rundzie działaczom uda się zatrzymać w klubie Michała Kobiałkę (przebywał na testach w Wiśle Puławy) i Mateusza Kompanickiego, którym interesują się Górnik Łęczna i Motor Lublin.