I-ligowcy z Lubelszczyzny

I-ligowcy z Lubelszczyzny

Kolejny weekend z pierwszą ligą za nami. W ramach dziewiątej serii spotkań kibice mogli zobaczyć
w akcji czterech zawodników pochodzących z województwa lubelskiego. Zdecydowanie najlepiej poradził sobie Piotr Darmochwał, który miał duży udział w zwycięstwie swojej drużyny. Urodzony
w Tomaszowie Lubelskim piłkarz dwukrotnie umieszczał piłkę w bramce rywali.

Po raz kolejny w pełnym wymiarze czasowym zagrał Michał Kopczyński. Zawodnik Wigier Suwałki jak zwykle grał bardzo ambitnie, zostawiając na boisku sporo zdrowia. Na niewiele się to jednak zdało, bowiem beniaminek pierwszej ligi uległ w Nowym Sączu tamtejszej Sandecji 0:2 i zanotował drugą porażkę z rzędu.

Na słowa uznania zasługuje Piotr Darmochwał ze Stomilu Olsztyn, który błysnął w drugiej połowie meczu
z Chrobrym Głogów. W 53. minucie spotkania, pomocnik gości pewnie wykorzystał rzut karny, a kilka minut później precyzyjnym uderzeniem wykończył kontrę swojej drużyny. Tuż przed końcem olsztynianie strzelili jeszcze jednego gola i zwyciężyli ostatecznie 3:0, dzięki czemu wskoczyli na 2. miejsce w ligowej tabeli.

Znów nie zobaczyliśmy Dawida Sołdeckiego w wyjściowej jedenastce Termalici Bruk-Bet Nieciecza na mecz z Miedzią Legnica. Pochodzący z Krasnegostawu gracz wszedł zaledwie na dwie ostatnie minuty spotkania, zmieniając w końcówce Krzysztofa Kaczmarczyka. Była to typowa zmiana na czas, gdyż przyjezdni chcieli utrzymać korzystny rezultat w rywalizacji z Miedzianką, co ostatecznie im się udało, bowiem wygrali 1:0 i nadal są niepokonani w pierwszej lidze.

Do składu Arki Gdynia na mecz z Chojniczanką Chojnice powrócił Łukasz Kowalski. Obrońca całkiem nieźle radził sobie w tym spotkaniu, jednak już w 20. minucie “zarobił” żółty kartonik, przez co później musiał być ostrożniejszy w swoich poczynaniach. Śledzie nadal słabo radzą sobie na zapleczu Ekstraklasy. Obecnie żółto-niebiescy zajmują 15. miejsce w tabeli.

Pełny raport:
– Piotr Darmochwał – 90 minut w meczu Chrobry Głogów – Stomil Olsztyn (0:3) oraz dwie bramki
– Michał Kopczyński – 90 minut w meczu Sandecja Nowy Sącz – Wigry Suwałki (2:0)
– Dawid Sołdecki – 2 minut w meczu Miedź Legnica – Termalica Bruk-Bet Nieciecza (0:1)
– Łukasz Kowalski – 90 minut w meczu Arka Gdynia – Chojniczanka Chojnice (1:1)