Pierwszoligowiec z kolejnym wzmocnieniem

Pierwszoligowiec z kolejnym wzmocnieniem

Robert Złotnik będzie miał do dyspozycji kolejnego zawodnika i nie chodzi tu o trenującego z zespołem Fabiana Hiszpańskiego. W środę kontrakt z „Dumą Powiśla” podpisał Jakub Smektała, który ma za sobą ponad sto występów na poziomie Ekstraklasy. Ostatnio 29-latek reprezentował barwy bydgoskiego Zawiszy, podobnie jak Sylwester Patejuk.

Sylwester Patejuk – ofensywny pomocnik z Zawiszy Bydgoszcz sprawdził się w Puławach w stu procentach. 34-latek może zagrać na praktycznie każdej pozycji w ofensywie, a dotychczas ma na swoim koncie siedem goli. Nieco gorzej spisują się inne nowe nabytki, jak Piotr Darmochwał Łukasz Płonowski, którzy w miniony weekend zagrali w rezerwach przeciwko Perle Borzechów (5:1 dla Wisły II).

Jakub Smektała to piłkarz, grający przede wszystkim na prawym skrzydle. W minionym sezonie 29-latek był kolegą „Pateja” w Bydgoszczy. Były piłkarz Ruchu Chorzów Piasta Gliwice (w tych klubach zagrał w Ekstraklasie sto cztery razy) był trzecim strzelcem „Zetki” – zdobył sześć bramek na boiskach I ligi. W lecie Smektała był testowany przez Olimpię Grudziądz, z kolei już po zamknięciu okna transferowego zjawił się w Puławach.

TRANSFERY WISŁY PUŁAWY

Odeszli: Patryk Sobczak (Centrum Pelpin), Rafał Lisiecki (Olimpia Elbląg), Dmitrij Chlebosołow (Hapoel Jerozolima), Sebastian Wrzesiński, Przemysław Kanarek (obaj Orlęta Radzyń Podlaski, wypożyczenie), Karol Kalita (Avia Świdnik, wypożyczenie)
Przyszli: Andrzej Witan (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Piotr Darmochwał (Olimpia Grudziądz), Sylwester Patejuk (Zawisza Bydgoszcz), Łukasz Płonowski (Eintracht Brunszwik U19), Adam Patora (ŁKS Łódź), Dawid Brzeski (MKS Polonia Warszawa), Jakub Smektała (Zawisza Bydgoszcz).
Może przyjść: Fabian Hiszpański (Wisła Płock).