Pierwszy trening piłkarzy Avii Świdnik

Nowy trener piłkarzy Avii Świdnik – Mirosław Kosowski – poprowadził dziś pierwszy trening piłkarzy Avii Świdnik. Zawodnicy trenowali przez blisko dwie godziny, na sztucznej płycie, przy ul. Sportowej, w Świdniku.

Zajęcia prowadzone były bardzo ciekawie. Trener Kosowski starał się, aby zawodnicy poczuli jego twardą rękę, już od pierwszego kontaktu. Po pierwszych ćwiczeniach typowo piłkarskich, popularny “Kosa” podzielił graczy na trzy zespoły i zarządził gry wewnętrzne.

W gronie piłkarzy testowanych wyróżniali się m.in. Oskar Wróbel z Chełmianki Chełm, a także czterej Brazylijczycy z Omegi Stary Zamość, m.in. Luann, Pedro Perin i Rafael Andrade. Dodatkowo sprawdzani byli głównie piłkarze z regionu, jak np. Hubert Kotowicz z Lublinianki. Jeżeli chodzi o zawodników reprezentujących barwy Avii w ubiegłym sezonie, obecni byli m.in. Łukasz Gieresz, Bartłomiej Mazurek, Tomasz Czępiński, czy Kamil Starok. Na trybunach zasiadł Jakub Majewski, któremu skończył się kontrakt z klubem.

Świdniczanie do sezonu mają przygotowywać się na własnych obiektach. Trener Mirosław Kosowski i jego asystent Tomasz Jasik, zarządzili siedem gier sparingowych. Pierwszy mecz kontrolny Avia rozegra przeciwko Lubliniance.

Zwieńczeniem dzisiejszego treningu było pytanie, które na sam koniec zajęć zadał do swoich piłkarzy nowy trener: Czy jest ktoś kogo nic nie boli? Ręki nie podniósł żaden zawodnik…