Pierwszy tydzień przygotowań do rundy wiosennej za Orlętami

Pierwszy tydzień przygotowań do rundy wiosennej za Orlętami

Zawodnicy Orląt Radzyń Podlaski mają za sobą już kilka jednostek treningowych w trakcie rozpoczętego 9 stycznia zimowego okresu przygotowawczego. W przerwie zimowej nowego szkoleniowca Orląt Artura Bożyka czeka wiele pracy, by zrealizować postawiony przed nim cel utrzymania drużyny w rozgrywkach III ligi.

Jestem zadowolony ze swojej obecności w Orlętach i z przyjemnej atmosfery, w jakiej wzajemnie się poznajemy. Na początku tygodnia przeprowadziliśmy badania, które pokazały całkiem niezły obraz drużyny, jeśli chodzi o wydolność. Cały zespół wysyła pozytywny komunikat poprzez swoje zaangażowane fizyczne, ale nie tylko. Spotykamy się na zajęciach raz dziennie. Poświęcamy czas także teorii, kładąc nacisk na to, abyśmy byli jednolici i jednomyślni w działaniach taktycznych. Postaramy się znaleźć odpowiedni balans pomiędzy wszystkimi aspektami, które są istotne w graniu w piłkę − mówi trener Artur Bożyk.

Na początku przygotowań z urazami zmagają się Bartosz Idzikowski i Kacper Lipiński. Powody zdrowotne mogą też okazać się przeszkodą w dalszej grze w piłkę dla Krzysztofa Stężały. − Trzeba zachować uważność oraz czujność i rozsądnie podchodzić do tego tematu. Niektórzy chłopcy wracają po kontuzjach i jesteśmy z nimi w ciągłym kontakcie, każdego dnia monitorując, jak wygląda ich sytuacja – tłumaczy szkoleniowiec Orląt.

Zespół z Radzynia Podlaskiego zasiliło już trzech nowych graczy. Z Chełmianki Chełm przeniósł się Przemysław Kwiatkowski, który w klubie będzie pełnił funkcję zawodnika i asystenta pierwszego trenera połączoną z pracą z młodzieżą w akademii. Orlęta wzmocnił również Szymon Kamiński, wypożyczony z Motoru Lublin do końca sezonu 2019/2020. Trzecim nabytkiem biało-zielonych jest Kacper Marczuk z Gromu Kąkolewnica. 18-latek będzie jednak głównie przymierzany do grupy występującej w Makroregionalnej Lidze U-19. W najbliższym czasie w kadrze może dojść do następnych przetasowań. − Na ten moment nikt od nas nie odchodzi. Mam nadzieję, że jeszcze przed wyjazdem na obóz uda się przeprowadzić jakieś transfery do klubu. Potrzeby, jeśli chodzi o pozycje na boisku, są dosyć jasne, ale zobaczymy, jaki będzie tego finalny efekt − wyjaśnia szkoleniowiec.

W dniach 19-25 stycznia piłkarze Orląt będą szlifować formę na obozie przygotowawczym na Białorusi, który zakończą meczem kontrolnym. Sparingpartnerem będzie miejscowy Ruch Brześć. Warunki treningowe na miejscu będą stały na bardzo wysokim poziomie. Zawodnicy skorzystają z dwóch boisk ze sztuczną nawierzchnią, siłowni, sauny, bani i basenu. − Wyjedziemy na zgrupowanie do Brześcia w niedzielę po południu. Cieszy mnie to, że wszystko udało się zaplanować i już nic nie ulegnie w tej kwestii zmianie − kończy 43-latek.

Już 18 stycznia o godzinie 13:00 Orlęta rozegrają pierwszy sparing w zimowym okresie przygotowawczym, a ich rywalem będzie Górnik Łęczna. Spotkanie odbędzie się na bocznym boisku w Łęcznej i nie jest wykluczone, że ktoś nowy pojawi się w szeregach zespołu prowadzonego przez trenera Bożyka.

ZAKTUALIZOWANY PLAN PRZYGOTOWAŃ ORLĄT RADZYŃ PODLASKI*

18.01 − Górnik Łęczna
25.01 − Ruch Brześć
1.02 − Olimpia Zambrów
8.02 − Victoria Sulejówek
12.02 − Mazovia Mińsk Mazowiecki
19.02 − Pogoń II Siedlce
22.02 − Broń Radom.

* wszystkie spotkania zostaną rozegrane na obiektach przeciwników

fot. Orlęta Radzyń Podlaski