Piłka nożna – 6 porad dla nowych graczy

Podczas każdych kolejnych spotkań reprezentacji Polski w piłce nożnej, mundiali czy mistrzostw Europy w naszym kraju objawia się 38 mln ekspertów od futbolu. Wielu z nich przy okazji właśnie tego typu wydarzeń rozpoczyna swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi. Oto garść praktycznych porad dla początkujących graczy.

Statystyczny polski gracz to dobrze wykształcony mężczyzna z dużego miasta pomiędzy 18. a 34. rokiem życia. Dla części z nich obstawianie zakładów wzajemnych to doskonała rozrywka, dla innych – sposób na dorobienie do studenckiego stypendium, niewielka garstka jest również w stanie się z tego utrzymać. Tak naprawdę jednak swoich sił u bukmacherów może spróbować każdy dorosły człowiek. Z jednej strony dogłębna wiedza o futbolu oraz odrobina szczęścia w zakładach mogą przynosić regularne wygrane, z drugiej – jest to coraz popularniejszy sposób relaksu. – Dziś punkty bukmacherskie wyglądają inaczej, niż znamy z filmów: to już nie są speluny, w których dymu jest tyle, że można powiesić przysłowiową siekierę. Dziś ludzie przychodzą do nowoczesnych, estetycznych wnętrz, z ładnymi meblami, jest tam sporo ekranów telewizorów, oglądają mecze, rozmawiają, spotykają się ze znajomymi, chcą przede wszystkim miło spędzić czas. Taki punkt spełnia więc dodatkowe towarzyskie, społeczne funkcje – powiedział portalowi polskatimes.pl Paweł Rabantek z firmy StarTypSport.

Jak obstawiać piłkę nożną? Garść porad dla początkujących graczy bukmacherskich

Dla wszystkich graczy – zarówno doświadczonych, jak i dopiero zaczynających swoją przygodę z zakładami piłkarskimi – najistotniejsze jest pytanie jak grać, aby wygrać. Niestety, nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi, ale początkujący typerzy czy gracze bukmacherscy mogą skorzystać z poniższych rad decydując się na korzystanie z oferty legalnych bukmacherów – zobacz tu.

1. Skup się na zakładach dotyczących lig czy drużyn, na których naprawdę się znasz. Jesteś kibicem angielskiej Premier League? Od dziecka kibicujesz Legii Warszawa albo Śląskowi Wrocław? Potrafisz w środku nocy wymienić skład ulubionej drużyny sprzed kilku sezonów? Tak dogłębna wiedza może przełożyć się na sukces w typowaniu.

2. Myśl analitycznie. Nie rzucaj się od razu na głęboką wodę szukając surebetów, ale przed rozpoczęciem grania poświęć nieco czasu na przeanalizowanie sytuacji danej drużyny czy stanu rozgrywek. Przejrzyj tabele i statystyki, śledź doniesienia dotyczące kontuzji, kartek, aktualnej dyspozycji drużyn i poszczególnych zawodników. Przez kilka weekendów obstawiaj wyniki w domu bez pieniędzy – to doskonała forma treningu.

3. Opracuj swoją strategię, zwłaszcza jeśli zamierzasz bardziej zaangażować się w obstawianie wyników piłkarskich. Możesz zdecydować, na które drużyny stawiasz zawsze, a na które – nigdy, maksymalną ilość pieniędzy przeznaczoną na jeden zakład, maksymalną liczbę zdarzeń na jednym kuponie, minimalny kurs. Zawsze trzymaj się swoich założeń, nie daj się ponosić emocjom. Poczytaj o systemach bukmacherskich, handicapach i zakładach innych niż popularne 1X2.

4. Dostosuj kapitał przeznaczony na zakłady piłkarskie do swoich możliwości finansowych. Najlepiej jest przeznaczyć na grę u bukmachera określoną miesięczną kwotę pieniędzy, której braku budżet domowy nie odczuje w bardzo bolesny sposób. Nie zapożyczaj się typowanie, unikaj gry „va banque”.

5. Załóż konta u kilku bukmacherów jednocześnie, u każdego zdeponuj niewielką sumę pieniędzy. Dzięki temu będziesz mógł porównywać wiele kursów na to samo wydarzenie i ostatecznie obstawić ten najbardziej korzystny.

6. Graj legalnie i odpowiedzialnie. Zgodnie ze znowelizowaną ustawą hazardową, legalnie na terenie Polski mogą działać jedynie bukmacherzy, którzy otrzymali licencję wydawaną przez resort finansów.

Jak dotąd, licencję bukmacherską MF na oferowanie zakładów wzajemnych w punktach naziemnych i/lub przez Internet posiada dziewięć firm, m.in. Totolotek czy Milenium. Więcej o rynku bukmacherskim po wprowadzeniu ustawy hazardowej w Polsce przeczytasz w tym felietonie: www.wprost.pl/gospodarka/10104855/hazard-i-bukmacherstwo-po-nowelizacji-przepisow-jestem-przeciw.html